O czym warto pamiętać, decydując się na seks analny

Seks analny do niedawna stanowił temat tabu, przypisywano go głównie gejom, dziś coraz więcej par heteroseksualnych decyduje się na tę formę współżycia. Oczywiście, podejście do tego rodzaju aktywności bywa bardzo różne. Nie każda kobieta chce uprawiać seks analny, nie każdy mężczyzna preferuje również tę formę współżycia z partnerką. W związku z tym, iż zainteresowanie tą formą stymulacji budzi ogromne zainteresowanie, postanowiliśmy się jej bliżej przyjrzeć. O czym warto pamiętać, decydując się na seks analny?

Dlaczego seks analny jest tak atrakcyjny?

Z badań przeprowadzonych przez profesora Izdebskiego wynika, iż co szósty Polak ma za sobą seks analny. Dlaczego tak chętnie decydujemy się na tę formę współżycia? Dla mężczyzny odbyt kobiety jest atrakcyjny, ponieważ jego wąskie ścianki zapewniają silną stymulację penisa. Natomiast kobiety czerpią przyjemność z seksu analnego, ponieważ odbyt to jedno z najlepiej ukrwionych i unerwionych miejsc w ludzkim ciele.

Dlaczego seks analny jest tak atrakcyjny

Mity na temat seksu analnego. To forma współżycia zarezerwowana dla gejów

Choć seks analny cieszy się sporą popularnością wśród Polaków, bardzo często wciąż wierzymy w mity, które krążą na jego temat. Pierwszy z nich zakłada, że ta forma aktywności jest przynależna gejom. Tymczasem osoby w związkach heteroseksualnych również decydują się na seks analny. Mało tego, zdarza się, iż mężczyzna heteroseksualny marzy o tym, aby jego partnerka stymulowała jego odbyt za pomocą specjalnie zakupionych gadżetów erotycznych. Zabawki analne, jak również sztuczne penisy są dziś stosunkowo łatwo dostępne. Można je zamówić bez wychodzenia z domu, wystarczy urządzenie z dostępem do internetu. Sklep erotyczny Eroprezent.pl zapewnia swoim klientom dyskrecję podczas zamawiania i dostarczania towaru. Przesyłkę można odebrać w Paczkomacie, nie budząc zainteresowania pozostałych członków rodziny.

Mity na temat seksu analnego

Kolejny mit na temat seksu analnego. Współżycie analne nie grozi ciążą i HIV

Wiele młodych osób decyduje się na seks analny, traktując go jako formę antykoncepcji. Tymczasem to bardzo złudne przeświadczenie. Sperma może bowiem wydostać się z odbytu i dotrzeć do pochwy, a stamtąd do dojrzałej komórki jajowej. Ponadto warto kierować się ograniczonym zaufaniem. Jeśli nie mamy pewności, że nasz partner jest nam wierny i nie przedstawił nam aktualnych badań na choroby przenoszone drogą płciową, to za każdym razem używajmy prezerwatywy. Podczas seksu analnego również dochodzi do otarć i istnieje ryzyko przeniesienia chorób wenerycznych, jak również HIV czy wirusów zapalenia wątroby typu B i C.  Prezerwatywa to jedyny środek antykoncepcyjny, który nie tylko chroni przed ciążą, ale też chorobami przenoszonymi drogą płciową. Należy jej używać przy każdej formie współżycia – waginalnej, analnej czy oralnej, jeśli nie mamy pewności, iż nasz partner jest zdrowy i pozostaje nam wierny. Pamiętajmy o tym, aby po odbyciu stosunku analnego, zmienić prezerwatywę na nową i dopiero wtedy przystąpić do penetracji pochwy.  W przeciwnym wypadku przeniesiemy do niej bakterie kałowe i doprowadzimy do poważnej infekcji.

Kolejny mit na temat seksu analnego. Współżycie analne nie grozi ciążą i HIV

Seks analny wymaga zaufania do partnera

Jeśli wasz związek może pochwalić się stosunkowo krótkim stażem, możesz mieć problem, aby zaufać partnerowi na tyle, by zgodzić się na seks analny. To bardzo delikatne miejsce, jego penetracja może okazać się bolesna i wówczas trzeba będzie ją przerwać. Wiele kobiet krępuje też myśl o tym, że nie jest to zbyt czyste miejsce i mogą przydarzyć się różnego rodzaju niespodzianki.  Przy dłuższym stażu związku ewentualna fizjologia  nie stanowi problemu, przy krótszym może okazać się dość kłopotliwa.

Seks analny wymaga zaufania do partnera

Wypróżnienie jelit

Do seksu analnego trzeba się wcześniej przygotować. To nie jest forma aktywności, którą zrealizujemy, ot tak, gdy najdzie nas na nią ochota. Osoba pasywna, której odbyt będzie penetrowany, musi bowiem wcześniej opróżnić go, sięgając po gruszkę analną.  Pozwoli to uniknąć wielu kłopotliwych i niezręcznych sytuacji. Sama penetracja zaś będzie stanowiła czystą przyjemność.

Wypróżnienie jelit przed seksem analnym

Lubrykanty, bo tam nie ma naturalnego nawilżenia

Seks analny wymaga również użycia specjalnych lubrykantów. Gdy jesteśmy podniecone, w pochwie wytwarzana jest specjalna wydzielina, która zapewnia poślizg i tym samym redukuje tarcie. W odbycie wskutek podniecenia nie powstaje żadna wydzielina o właściwościach nawilżających. Lubrykant musimy dostarczyć z zewnątrz, np. składając zamówienie w sex shopie Eroprezent.pl.

Zabawki analne

Niektóre osoby nieustannie poszukują nowych doznań. Nie każdemu wystarcza sama penetracja z wykorzystaniem penisa.  W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się zabawki analne. Sklep erotyczny Eroprezent.pl oferuje wibrator analny ładowany uprzednio poprzez wtyczkę USB.  Posiada on kilka trybów pulsacji, dzięki czemu można dostosować doznania do wrażliwości partnera, który stanowi stronę bierną.  Korzystając z tego typu urządzeń, pamiętajmy, aby uprzednio zwilżyć je lubrykantem na bazie wody, ponieważ inaczej penetracja odbytu zamiast dostarczyć rozkoszy, zakończy się bolesnym doznaniem. W sex shopie Eroprezent.pl zamówisz również korki analne. Zostały one stworzone z myślą o głębokim, wewnętrznym masażu. Uchwyt w formie pierścienia, czyni użytkowanie korka analnego bezpieczną praktyką.

Zabawki analne

Gdy mężczyzna heteroseksualny pragnie zaznać seksu analnego

Czasem to mężczyzna heteroseksualny marzy o stymulacji odbytu. Na szczęście dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii jest to możliwe. Zabawki analne dostępne w sklepie Eroprezent.pl obejmują również dilda analne, które mogą posłużyć kobiecie do penetracji odbytu partnera. Pamiętajmy o tym, że ta część ciała jest u mężczyzn równie wrażliwa na stymulację jak u pań. Fakt, iż partner prosi o zakup dilda analnego i stymulację odbytu, nie znaczy, że jest homoseksualistą. Każdy z nas, niezależnie od orientacji seksualnej, pragnie doznawać zmysłowej przyjemności. Stymulacja odbytu za pomocą zabawek analnych także dostarcza rozkoszy.

dilda analne

Zabawki analne należy dezynfekować

Miejmy na uwadze, że zabawki analne po każdym użyciu należy dokładnie umyć wodą z mydłem, a następnie zdezynfekować specjalnym płynem. W ten sposób unikniemy infekcji odbytu, które są bolesne i bardzo kłopotliwe. Pamiętajmy o tym, że korek analny, dildo analne czy wibrator analny jest przypisany  danemu partnerowi, który pełni rolę pasywną. Po rozstaniu z nim należy pozbyć się danego gadżetu i zakupić nowy.