o czym nie powinnaś zapominać będąc matką

Kobiety, które rodzą dziecko, często zapominają o pewnych kwestiach. Maleństwo staje się dla nich centrum wszechświata i wtedy zaczynają się problemy. O czym nie powinnaś zapominać, mając dziecko?

O partnerze

To, że masz dziecko, które kocha cię miłością bezwarunkową, nie oznacza, że partner może iść w odstawkę. Nie traktuj go jak dawcy spermy, który zrobił swoje i może odejść. Mężczyźni często skarżą się, że kobiety ich zaniedbują, gdy pojawia się dziecko. To właśnie z potomkiem muszą walczyć o uwagę ukochanej, co dla wielu jest bardzo trudne. Jeśli masz mężczyznę, kochasz go, to nie możesz o nim zapominać. Poproś mamę lub przyjaciółkę o to, aby przez wieczór zajęła się szkrabem, a ten czas poświęćcie sobie. On też potrzebuje rozmowy z tobą, żartów i seksu. To, że jesteś matką, nie znaczy, że powinnaś zapominać o życiu erotycznym. Jeśli je wykreślisz ze swojego obszaru zainteresowań, to facet prędzej czy później może cię zdradzić lub odejść.

O przyjaciołach

Przed narodzinami dziecka miałaś świetnych przyjaciół. Często się widywaliście i rozmawialiście. Rozumiemy, że dziecko zmienia priorytety i nie masz tyle czasu dla przyjaciół co dawniej. Niemniej nie można ich całkowicie olać. Nie dzwonić, nie widywać się, a po kilku latach narzekać na samotność. Jeśli teraz wszystkich lekceważysz, bo chcesz się w pełni poświęcić dziecku, to pewnego dnia może się okazać, że nie ma przy tobie nikogo. Partner odszedł do innej, przyjaciółka ma inne grono znajomych, a twoje rodzeństwo jest bez reszty pochłonięte własnym życiem. Przecież zawsze na spotkanie z przyjaciółką możesz zabrać dziecku i pójść razem do parku. Jedno nie wyklucza dobrego. To, jak zadbasz o swoje relacje międzyludzkie, zależy od tego, czy jesteś w miarę ogarniętym człowiekiem.

O pasji

Jeśli zawsze lubiłaś piec, prowadziłaś blog lub czytałaś książki, to nie rezygnuj z tego całkowicie. Nie namawiamy cię, byś czytała kryminał, gdy dziecko płacze i jest głodne. Ale staraj się w codziennej gonitwie wygospodarować chwilę tylko dla siebie. W tym czasie napisz nową notkę, zrób jabłecznik, poczytaj książkę, która cię interesuje.

O pracy

Nie przesadzaj. Dziecko na początku potrzebuje twojej obecności, opieki i miłości, ale po urlopie macierzyńskim możesz wrócić do pracy. Jeśli nie masz z kim zostawić dziecka i zwyczajnie ci się do nie kalkuluje, idź na urlop wychowawczy. Ale nigdy nie rezygnuj z pracy całkowicie, bo mąż cię utrzyma. Po pierwsze, nie rozwijasz się, stoisz w miejscu, nie masz skąd czerpać satysfakcji. Po drugie, praca to też kontakt z drugim człowiekiem, którego w pewnym momencie zacznie ci brakować. Po trzecie, nie pracując, nie odkładasz pieniędzy na emeryturę. Po czwarte, mąż może zawsze stracić pracę, zachorować i co wtedy?

O uporządkowanej fryzurze

Gniazdo na głowie, krókie cięcie, niedbały kok. Nie pozwalaj sobie na takie zaniedbania. Regularnie farbuj odrosty, myj głowę w miarę często, codziennie rozczesuj włosy i rób z nich sensowną fryzurę. Noś rozpuszczone lub sczepione w kucyk. Wyglądaj na kobietę zadbaną i nadal kobietę. Panie mają straszną tendencję. Pojawia się dziecko, a one obcinają włosy na pazia. To wygląda paskudnie.

O schludnym ubiorze

Idziesz do sklepu, to nie zakładaj rozciągniętych dresów, brudnej bluzki i legginsów, spod których widać ci majtki. Owszem, ma być ci wygodnie, ale nie powinnaś straszyć otoczenia swoim outfitem.

O makijażu

Zrób coś dla siebie, jesteś matką, ale też kobietą. Przypudruj twarz, wytuszuj rzęsy i pomaluj usta szminką. To doda ci pewności siebie i sprawi, że od razu zaczniesz lepiej wyglądać. Nie możesz zaniedbywać swojej kobiecości tylko dlatego, że urodziłaś dziecko.