Kosmetyki, z których może korzystać i dziecko, i rodzic

Dziecięca skóra jest bardzo wrażliwa i potrzebuje najlepszej ochrony, dlatego też dla najmłodszych wybieramy kosmetyki najwyższej jakości. Z wielu z nich mogą korzystać również rodzice, do czego czasami nawet namawiają producenci, reklamując produkty jako takie, które przeznaczone są dla całej rodziny. Sprawdzamy, co warto „podkraść” dziecku z jego kosmetycznej półki.

Delikatność na pierwszym miejscu

Kosmetyki przeznaczone dla najmłodszych nie mogą zawierać chemicznych składników, które mogłyby podrażnić delikatną skórę maluszka. Dobrym przykładem jest Cetaphil do pielęgnacji skóry, który z powodzeniem może stosować cała rodzina. Jego składniki nie powodują zaczerwienień, podrażnień czy wysypek, a do tego doskonale nawilżają nawet bardzo suchą skórę. Wszelkiego rodzaju kremy i balsamy wyprodukowane z myślą o najmłodszych z pewnością przysłużą się skórze dorosłego, która często jest sucha i ma skłonności do podrażnień. Balsamy te przeznaczone są do pielęgnacji całego ciała, zatem z powodzeniem można stosować je na przykład po kąpieli, na delikatnie osuszoną skórę.

Kosmetyki na każdą porę roku

Zimą dbamy o to, aby skóra maluszka nie pękała pod wpływem niskich temperatur ani nie pojawiały się na niej zaczerwienienia. Dziecko ubrane w ciepły kombinezon pozostaje bezpieczne, jednak w dalszym ciągu na chłód wystawiona jest jego twarz, którą warto posmarować przed spacerem odpowiednim kremem ochronnym. Rodzic także może zastosować krem, którym wcześniej posmarował twarz maluszka. Dobrym wyborem dla rodzica są również kosmetyki chroniące dziecko przed działaniem promieni słonecznych, które można stosować już od wczesnej wiosny aż do jesieni, kiedy słońce jest jeszcze stosunkowo ostre. Kosmetyki na mróz i słońce warto podkraść, ponieważ:

  • kremy na mróz dla dzieci nie zawierają wody, przez co są w pełni bezpieczne nawet przy bardzo niskich temperaturach,
  • kremy na zimę delikatnie wchłaniają się w skórę, dzięki czemu można stosować je pod makijaż,
  • kremy do opalania wolne są od parabenów i zawierają odpowiednio wysoki filtr ochronny.

Równie dobrze na skórze dorosłych sprawdzają się kosmetyki do stosowania po opalaniu. Posiadają one właściwości chłodzące i nawilżające wysuszoną słońcem skórę.

Kosmetyki do skóry atopowej

Wiele kosmetyków dedykowanych dzieciom przeznaczonych jest do skóry atopowej, która skłonna jest do podrażnień i zaczerwienień. Najdelikatniejsze składniki kremów, szamponów czy innych kosmetyków pielęgnacyjnych doskonale pasują zarówno młodym, jak i nieco starszym alergikom. Kosmetyki dedykowane skórze ze skłonnością do alergii to świetny wybór dla całej rodziny, gdyż pozbawione są one wszelkich dodatków zapachowych czy innych potencjalnie uczulających, a dodatkowo świetnie spełniają one swoje podstawowe funkcje. Nieperfumowane kosmetyki powinni w szczególności wybierać rodzice, których dzieci są wrażliwe na zapachy. Nadmierna woń skóry czy włosów może sprawić, że maluszek nie będzie chciał się do rodzica przytulić. Tymczasem delikatna skóra mamy czy taty z pewnością zachęci malca do bliższego kontaktu.