Jak walczyć z pyłkownicą?

Leczenie uczuleń

Lekarze najczęściej przepisują leki antyhistaminowe. Medykamentom starej generacji często towarzyszyły skutki uboczne w postaci nadmiernej senności i apatii. Leki najnowszej generacji nie odbijają się negatywnie na samopoczuciu alergika.

W przypadku kataru siennego i ataków duszności podaje się kortykosteroidy. Spraye donosowe obkurczają naczynia krwionośne i tym samym udrażniają nos zapchany wodnistą wydzieliną. Z kolei inhalatory rozszerzają oskrzela i pozwalają wziąć głęboki oddech.

Jak walczyć z pyłkownicą?

Osobom, które zmagają się z wysypką skórną o podłożu alergicznym, z pomocą przychodzą leki działające miejscowo. W przypadku pokrzywki lekarz przepisuje specyfiki na bazie rutyny i wapnia, które uszczelniają naczynia krwionośne. Czasem zdarza się, że alergia na pyłki nasila objawy atopowego zapalenia skóry, wówczas leczenie opiera się na stosowaniu maści sterydowych i emolientów.

Objawy towarzyszące pyłkownicy są niezwykle uciążliwe. Osobom, które zmagają się z tą postacią alergii, z pomocą przychodzą nowoczesne preparaty, które poprawiają jakość życia.