Alergia u dzieci KĄCIK RODZICA NAJNOWSZE

Jak uspokoić płaczące niemowlę?

płaczące niemowlę

Małe dzieci płaczą z różnych powodów. Taka sytuacja jest często trudna do opanowania, zwłaszcza dla młodych rodziców. Jak uspokoić płaczące niemowlę?

Okres niemowlęcy

Okres niemowlęcy przypada na czas od urodzenia dziecka do końca pierwszego roku życia. W tym czasie zachodzi wiele zmian w rozwoju dziecka, dlatego to niezwykle ważny czas dla rodziców. Dziecko wydaje z siebie różne dźwięki. Zaczyna powoli samo siadać i rozpoznawać przedmioty. Niemowlę jest ciekawe świata i otaczających go przedmiotów oraz osób. Początki jego życia to piękne miesiące, w których rodzice mogą obserwować jak ich pociecha szybko rośnie.

Jak uspokoić płaczące niemowlę?

Każdy rodzic przeżył zapewne długie godziny płaczu swojego dziecka. Niemowlę nie zawsze będzie grzecznie przesypiało całą noc. Bywa, że płacze i jest niespokojne. Jednak jego uspokojenie nie musi być trudne. Wystarczą sprawdzone sposoby a nasza pociecha przestanie płakać.

Metoda 5S

Metoda 5S została opracowana przez amerykańskiego pediatrę. Według niego każde dziecko ma zdolności samouspokajające. Potrzebne są jedynie odpowiednie warunki, aby niemowlę przestało płakać. Wystarczy kokon, który możemy zrobić z kocyka, smoczek i źródło szumu. Najpierw owijamy ciasno malucha a następnie przytulamy go do siebie. Włączamy szum. W tym celu posłuży nam radio lub płyta z gotowym nagraniem tego typu dźwięków. Nasze niemowlę musimy kołysać, pamiętając aby cały czas trzymać dziecko blisko przy sobie. Opcjonalnie możemy użyć smoczka, ale nie każdy maluch go potrzebuje. Taka metoda jest bardzo skuteczna, więc warto ją wypróbować.

Noszenie i kołysanie dziecka

Dzieci lubią delikatny ruch, dlatego aby je uspokoić możemy ponosić je na rękach. Warto także wypróbować noszenie w specjalnym nosidełku. Dobrym rozwiązaniem jest również chustą. Rodzice maluchów bardzo chwalą taką metodę. Dziecko nie tylko poczuje bliskość rodzica ale także rytm kroków, dzięki którym szybko się uspokoi. Kołysanie w przód i w tył niezwykle relaksuje niemowlę. Bujany fotel będzie w tym celu odpowiedni, ale zwykły wózek też świetnie sobie z tym poradzi.niemowlę

Spacer

Płaczące niemowlę warto zabrać na spacer. Mała wyprawa może sprawić, że płacz szybko ucichnie a nasz maluch zapadnie w sen. Jazda wózkiem zadziała kojąco. Niektóre dzieci łatwiej usypiają przy szumie ulicy. Gdy nasze dziecko nie przepada za hałasem, zabierzmy je do parku lub w inne spokojne miejsce.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *