Atopowe Zapalenie Skóry NAJNOWSZE PANEL EKSPERTA LATOPIC

Jak działa Latopic®? Poznaj odpowiedzi eksperta

panel eksperta Latopic

Czy można przyjmować doustny Latopic® z lekami na astmę? Czy przed testami alergicznymi należy przerwać kurację z probiotykiem Latopic®? Poznaj odpowiedzi eksperta.

 

Jestem w 4. miesiącu ciąży,  w zeszłym roku lekarz  zdiagnozował u mnie alergię na mleko.  Czy mogę stosować doustny Latopic podczas ciąży?

Przed rozpoczęciem kuracji, proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę.

 

Pod koniec października mój synek będzie miał wykonywane testy alergiczne.  Czy przed badaniem powinnam zrezygnować z podawania dziecku probiotyku Latopic?

Nie ma potrzeby odstawiania Latopic® na okres poprzedzający wykonanie testów alergicznych.

 

Czy mogę przyjmować doustny Latopic równolegle z lekami na astmę?  Zastanawiam się, czy probiotyk nie osłabi działania kortykosteroidów?

Latopic® wspomaga leczenie alergii pokarmowej i AZS, często jest stosowany wraz z innymi lekami stosowanymi w zwalczaniu alergii. Tak więc można stosować doustny Latopic® równolegle z innymi medykamentami.

 

Czy istnieją jakieś ograniczenia czasowe dotyczące kuracji doustnym produktem Latopic? Po trzech miesiącach podawania córce probiotyku widzę poprawę, dlatego chciałabym nadal stosować ten preparat.

Oczywiście można przedłużyć podawanie Latopic®.

 

Mój synek zmaga się z AZS, ponadto jest uczulony na wiele rzeczy m.in.  na gluten. W składzie emulsji Latopic znajduje się wosk z ziaren jęczmienia. W związku z tym, iż jęczmień zawiera gluten, zastanawiam się, czy wyżej wspomniany produkt jest bezpieczny dla mojego synka.  

Rozumiem, że synek jest uczulony na gluten znajdujący się w pokarmach ? Wosk z ziaren jęczmienia zawarty w Emolientach Latopic® nie powinien uczulić pani dziecka. Najlepiej wypróbować emolient na niewielkiej powierzchni ciała w celu sprawdzenia reakcji.

 

Zastanawiasz się, jak działa Latopic®?  Już dziś zadaj pytanie ekspertowi za pośrednictwem formularza.

probiotyk Latopic

Artykuł sponsorowany