Zdjęcie autorstwa Ron Lach z Pexels

Alergia potrafi znacząco utrudnić życie na co dzień praktycznie w każdej sferze… także tej intymnej. Wybierając prezerwatywy czy lubrykant, należy sprawdzić ich skład pod kątem niepożądanych substancji, takich jak np. parabeny, by chwile namiętności nie zaowocowały silnym podrażnieniem miejsc intymnych. Równie bacznie należy przyjrzeć się materiałom, z których zostały wykonane gadżety erotyczne, by i one stanowiły źródło przyjemności, a nie przyczynę dodatkowych problemów zdrowotnych.

Jakie materiały są bezpieczne dla alergiczek (i nie tylko)?

Silikon medyczny

Silikon medyczny jest popularnym wykończeniem gadżetów erotycznych dobrych marek. Jednocześnie jest to jeden z najbezpieczniejszych (najbardziej neutralnych) materiałów dla naszego ciała. Jest także hipoalergiczny. Tworzy powłokę o niskiej porowatości, którą łatwo utrzymać w czystości. Dodatkowo nie pochłania żadnych zapachów i sam także nie pachnie, a przyjemne w dotyku, jedwabiste wykończenie sprawia, że już niewielka ilość lubrykantu (najlepiej sprawdzą się te na bazie wody) może okazać się wystarczająca.

Zastosowanie? Głównie pokrycie wibratorów i masażerów, a także kulek gejszy, czy korków analnych. Dzięki temu gadżety są (odpowiednio) sprężyste, miękkie i nie odkształcają się. Jednocześnie w przypadku wibratorów, wibracje są nieco bardziej stłumione w porównaniu do działania gadżetów wykonanych z twardych materiałów.

Gadżety erotyczne z silikonu medycznego

Zdjęcie autorstwa Ron Lach z Pexels

Elastomer

Określany jest mianem tańszego zamiennika silikonu medycznego. Jest materiałem bezpiecznym dla ciała, nie zawiera szkodliwych substancji (np. ftalanów). Podobnie jak w przypadku gadżetów wykonanych z sylikony, te z elastomeru także używa się z lubrykantami na bazie wody, jednak w porównaniu do niego, jest to materiał o średniej porowatości, więc dla zachowania wysokiego poziomu higieny ważne jest właściwe czyszczenie.

Zastosowanie? Elastomer jest sprężysty i miękki, a przy tym potrafi się mocno rozciągać, nie wpływając przy tym na późniejszą jakość produktu. Wykorzystuje się go do produkcji masturbatorów męskich, pierścieni erekcyjnych lub realistycznych wibratorów.

Gadżety erotyczne z elastomeru

Zdjęcie autorstwa Ron Lach z Pexels

Szkło borokrzemowe

Szkło nie tak kruche, jak mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka. Zawarte w składzie szkła borokrzemowego tlenek krzemu i tlenek boru sprawiają, że otrzymane szkło jest wytrzymałe, idealnie gładkie, nie pęka i nie matowieje. Jest także hipoalergiczne, bezwonne i banalne w czyszczeniu i można je stosować z dowolnym lubrykantem.

Zastosowanie? Korki analne i szklane dilda, które wyglądają przepięknie, a jednocześnie na tyle niepozornie, że pozostawione na półce nie wzbudzą podejrzeń, co do swojego przeznaczenia. Dodatkową zaletą szklanych gadżetów jest ich dostosowanie do zmiennych temperatur, można je schłodzić lub rozgrzać, by zintensyfikować doznania.

szklane dilda

Zdjęcie autorstwa Ron Lach z Pexels

Stal nierdzewna

Niezastąpiona dla kobiet ceniących sobie styl minimalistyczny i luksusowy zarazem. Stalowe gadżety będą służyły bardzo długo – materiał jest praktycznie niezniszczalny. Hipoalergiczny, łatwy w utrzymaniu czystości i odporny na korozje. Podobnie jak w przypadku szklanych, stalowe gadżety można schładzać lub podgrzewać. Drobna niedogodność – stalowe zabawki erotyczne są dość ciężkie, za to nie straszny im żaden lubrykant.

Zastosowanie? Dilda i korki analne o surowej estetyce i chłodnym połysku. Przy czym podczas zakupu warto sugerować się ceną! Wiele podróbek można znaleźć w niskich cenach, ale warto pamiętać, że dobrej jakości stal nierdzewna nie należy do tanich materiałów i takie oferty powinny nas raczej zaniepokoić.

korki analne

Zdjęcie autorstwa Ron Lach z Pexels

Podsumowanie

Na rynku można znaleźć gadżety erotyczne wykonane z o wiele szerszej gamy materiałów, zapewniających bogactwo kształtów oraz doznań estetycznych. Jednak to właśnie te specyficzne materiały opisane powyżej, dzięki technologii wykonania, zapewnią bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania, które powinny być jednymi z głównych kryteriów tego typu zakupów.