ekspert Latopic

Jak dawkować doustny Latopic® u 5-latki? Czy krem do rąk szybko się wchłania? Na te i inne pytania odpowiedzi udziela ekspert ds. produktów  Latopic®.

 

Pracuję fizycznie, co odbija się negatywnie na skórze dłoni. Jest podrażniona i często się łuszczy. Jak długo muszę stosować krem do rąk Latopic, by zauważyć pierwsze efekty?

Ciężko powiedzieć, ponieważ choroba skóry to sprawa indywidualna i u każdego efekty zauważalne są w różnym czasie. Myślę jednak, że pierwsze efekty powinny pojawić się do tygodnia czasu.

 

Czy mogę stosować na przemian zwykły balsam do działa i emulsję Latopic?

Tak, aczkolwiek najlepsze efekty uzyskuje się stosując kosmetyki tej samej marki.

 

Czy krem Latopic szybko się wchłania? Nie lubię efektu lepkich dłoni po aplikacji kosmetyku.

Regenerujący krem do rąk Latopic® szybko się wchłania. Pozostawia na skórze delikatny, ochronny film, bez uczucia lepkości.

 

W składzie kremu do rąk jest mocznik, czy jego obecność przekłada się na zapach kosmetyku?

Nie. Zapach kremu jest neutralny.

 

Co jest bardziej skuteczne na dokuczliwy świąd przy AZS – emulsja do ciała czy krem Latopic? Moje dziecko ma dość silną postać AZS i nie wiem, który kosmetyk wybrać.

Krem do twarzy i ciała oraz Emulsja do ciała Latopic® posiadają w składzie te same składniki przeciwświądowe, o tym samym stężeniu. Tak więc przeciwświądowo działają identycznie. Jest jednak między nimi różnica: Krem ma gęstszą konsystencję i jest przeznaczony do pielęgnacji szczególnie suchych i podrażnionych partii skóry. Emulsja ma lżejszą konsystencję i kompleksowo  pielęgnuje całe ciało.

 

Jak dawkować doustny Latopic u 5-latki? Czy w przypadku noworodków i starszych dzieci stosuje się taką samą dawkę produktu?

Tak. Należy podawać jedną saszetkę dziennie przez okres 3 miesięcy.

 

Czy Latopic w proszku działa także na wzdęcia u niemowląt?

Latopic® uszczelnia barierę jelitową oraz wpływa na prawidłową mikroflorę jelit. Jeśli wzdęcia spowodowane są nieszczelną barierą jelitową i zaburzeniami mikroflory, to zastosowanie Latopic® może przyczynić się do zmniejszenia wzdęć.

 

Moja 5-miesięczna córka ma zdiagnozowane AZS, lekarz prowadzący przepisał lek antyhistaminowy oraz kremy i maści, nie wspomniano nam jednak o probiotyku Latopic, chciałam się dowiedzieć czy konieczne jest zalecenie lekarza do stosowania Latopicu?

Latopic® to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, wydawany bez recepty, który może pani zakupić w aptece. Oczywiście przy okazji wizyty warto skonsultować podawanie Latopic® z lekarzem.  

 

Zastanawiasz się, jak działa Latopic®?  Już dziś zadaj pytanie ekspertowi za pośrednictwem formularza.

emolienty Latopic

Tekst sponsorowany