panel eksperta Latopic

Jak działa aktywny składnik OLIVEMTM 300, obecny w żelu do mycia Latopic®?  Czy doustny Latopic® można podawać maluchowi, który jest przeziębiony, kaszle i ma gorączkę? Odpowiedzi na te i inne pytania udziela ekspert ds. linii Latopic®.

 

 

Czy są jakieś rodzaje pokarmów, którymi nie powinno być karmione dziecko tuż po podaniu mu  preparatu doustnego Latopic?

Poza tymi, na które dziecko ma stwierdzoną alergię, nie ma.

 

Czy doustny Latopic można podawać maluchowi, który jest przeziębiony, kaszle i ma gorączkę?

Tak, doustny Latopic® można podawać przeziębionym dzieciom, które zmagają się z kaszlem i gorączką.

 

W jaki sposób bakterie kwasu mlekowego, wchodzące w skład preparatu doustnego Latopic, ograniczają wzrost szkodliwych bakterii?

Szczepy bakterii probiotycznych zawarte w preparacie Latopic® produkują substancje, które wykazują aktywność (hamowanie) wobec bakterii patogennych, takich jak: Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Salmonella enteritidis, Salmonella typhimurium, Listeria innocua, Listeria monocytogenes, Enterococcus faecalis.

 

Czy można podawać dziecku więcej niż jedną saszetkę preparatu doustnego Latopic w okresach zaostrzenia objawów?

Można, aczkolwiek nie ma takiej potrzeby.

Jak działa aktywny składnik OLIVEM 300, obecny w żelu do mycia Latopic? 

OLIVEMTM 300 wygładza powierzchnię naskórka, tworzy na jej powierzchni warstwę okluzyjną, która zabezpiecza skórę przed nadmiernym wysuszeniem.

 

Czy żel Latopic stosowany przez dorosłą kobietę także do mycia włosów nie spowoduje ich przetłuszczania?

Nie powinien spowodować przetłuszczania włosów u osób dorosłych.

Mój 5-letni synek cierpi na atopowe zapalenie skóry, oprócz tego ma alergię kontaktową na większość tradycyjnych kosmetyków oraz nikiel i chrom. Czy stosowanie u niego żelu do mycia ciała i włosów Latopic jest bezpieczne?

Tak, stosowanie żelu  do mycia ciała i włosów Latopic® jest bezpieczne.

 

Czym jest i jak działa składnik DuraQuench IQ, wchodzący w skład kremu do rąk Latopic? DuraQuenchTM IQ to składnik, który poprawia wygląd wysuszonej skóry, wygładza, chroni przed wysuszającym działaniem mydeł i detergentów. Nawilża skórę oraz ogranicza utratę wody.

Zastanawiasz się, jak działa Latopic®?  Już dziś zadaj pytanie ekspertowi za pośrednictwem formularza.

emolienty Latopic

Tekst sponsorowany