Dlaczego on nie chce się zaangażować

Kobiety często zastanawiają się, co robią nie tak, że ciągle trafiają na mężczyzn, którzy nie chcą się angażować w znajomość z nimi. Prawda jest taka, że odpowiedzialność zazwyczaj spoczywa na barkach faceta. Jednak czasem same przyczyniamy się do takiego stanu rzeczy. Dlaczego on nie chce się zaangażować?

Związek z tobą komplikowałby jego plany życiowe

Czasem mężczyzna unika zaangażowania, bowiem ma poważne plany zawodowe, które ty mogłabyś znacznie skomplikować. On np. planuje rozwijać swoją karierę, pod uwagę bierze także częste delegacje oraz pracę w zagranicznej filii swojej firmy. Gdyby był w związku z tobą, to mogłoby to sporo skomplikować. Niekoniecznie chciałabyś żyć w związku na odległość. Możliwe też, że nie byłabyś zainteresowana przeprowadzką do innego kraju.  Prawda jest też taka, że mężczyzna, który właśnie zrobił krok milowy w swojej karierze, chce korzystać z życia, w tym spotykać się w tym samym czasie z wieloma kobietami, które są nim zafascynowane.

On nie jest pewien uczucia do ciebie

Czasem zdarza się, że mężczyzna jest z tobą, ale się nie oświadcza. Nie chce też razem zamieszkać, czy przedstawić cię swoim bliskim. Postępuje w ten sposób, ponieważ nie jest pewien uczucia do ciebie. Owszem, podobasz mu się, ale nie jest pewny, czy będzie chciał być z tobą za kilka lat. Gdy w pracy widzi nową, atrakcyjną koleżankę, zaczyna się nią bliżej interesować, a jego wątpliwości narastają.  Takiego faceta lepiej zostawić, bo stracisz na niego najlepsze lata, tkwiąc w zawieszeniu, a on ostatecznie i tak wybierze inną kobietę, kierując się chęcią przeżycia fascynującej przygody.

Złe wzorce ze strony przyjaciół i rodziny

Mężczyzna unika zaangażowania, gdy widzi, że wszyscy wokół postępują w ten sposób. Jego brat spotyka się z dziewczyną bez zobowiązań, jego koledzy umawiają się w tym samym czasie z wieloma kobietami. Żadnemu z nich nieprędko do ślubu czy zakładania rodziny. Twój facet może także odczuwać niechęć do kobiet i trzymać je na dystans, ponieważ w domu rodzinnym otrzymał przekaz, że kobiety krzywdzą mężczyzn. Jeśli jego matka zostawiła ojca dla innego mężczyzny, on może uważać, że panie nie zasługują na szacunek i bliską relację, bo postępują podle. Nawet, jeśli mama zostawiła alkoholika znęcającego się nad rodziną, on może widzieć ofiarę w swoim ojcu, a w tobie takiego samego wroga jak w swojej matce.

Egoizm mężczyzny

Czasem mężczyzna nie angażuje się w związek z czystego egoizmu. Po prostu jest mu tak wygodniej. On ma seks, zainteresowanie i obiad, a sam nie musi dawać z siebie zbyt wiele, wystarczy, że jest. Ten układ ma dla niego liczne zalety. Ty zaspokajasz jego potrzeby, on zatrzymuje swoją wolność i możliwość dobrej zabawy w gronie kolegów.

Niewłaściwy moment na związek

Czasem spotykasz faceta na niewłaściwym etapie życia. On właśnie się rozwodzi i nie ma sił na budowanie nowego trwałego związku. Właśnie się sparzył, chce trochę odpocząć od zobowiązań i poważnych relacji damsko-męskich. Taki mężczyzna nie jest dobrym kandydatem na związek. Nie zmienisz bowiem jego nastawienia. Lepiej rozejrzeć się za kimś, kto obecnie tak samo pranie związku jak ty.

Niska samoocena kobiety

Czasem same przyciągamy mężczyzn, którzy boją się zaangażowania. W dzisiejszych czasach nie wypada pokazywać, że zależy nam na związku, bo wyjdziemy na staroświeckie. W związku tym udajemy kobiety seksualnie wyzwolone, a potem dziwimy się, dlaczego on chce tylko seksu, ale nic nie wspomina o miłości czy związku. Jeśli zgadzasz się na okruchy ze stołu, namiastkę miłości, to on będzie wykorzystywał sytuację. Gdy postawisz jasne reguły, on zniknie z twojego życia, albo się do nich dostosuje. Warto popracować nad swoją samooceną i uświadomić sobie, że jesteśmy kobietami z wyższej półki, które zasługują na to, by je wielbić. Na pewno znajdzie się ktoś, kto doceni naszą wartość, a nam będzie odpowiadał pod wieloma względami.