MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Dieta astmatyka


Dieta astmatyka

Wiele składników diety może powodować ataki astmy jest to sprawa indywidualna i dlatego wymaga konsultacji z lekarzem. Alergeny pokarmowe najbardziej nasilają astmę, stąd umiejętnie dobrana dieta jest podstawą w profilaktyce astmy.

Niewskazane są oczywiście silne alergeny – jak orzeszki ziemne, cola, czekolada, a w wielu przypadkach konieczne jest wprowadzenie diety bezmlecznej, niejednokrotnie bezmięsnej, bez tłuszczów zwierzęcych, a często – wykluczającą glutaminian sodu jako dodatek do kupowanych przez nas produktów żywnościowych.

Pisaliśmy już o zaletach pewnych warzyw i produktów w zwalczaniu objawów alergii pokarmowej – z których największe znaczenie odgrywają tak popularne u nas czosnek czy cebula.
Cebula ma bowiem właściwości przeciwzapalne, zarówno w soku jak i w miąższu, podobnie jak czosnek.
Łagodząco przy astmie działa dieta oparta w dużej mierze na warzywach i owocach – szczególnie tych bogatych w witaminę C (cytrusy, brokuły).

Ads code goes here

Oczywiście wszystkie pozostałe potrawy, które zaostrzają objawy astmy i utrudniają oddychanie należy niezwłocznie wyeliminować z diety. A pomóc można sobie np. kawą, która pita w rozsądnych ilościach pomaga w rozszerzaniu oskrzeli i usprawnianiu oddychania.
(AZ)

Czytaj więcej w Kuchni alergików B. Jakimowicz-Klein

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij