źle leczona astma

Najczęstsze grzechy astmatyków

Gdzie należy szukać źródeł problemu? Dlaczego połowa Europejczyków nie kontroluje przebiegu astmy?  Istnieje kilka czynników, które należy uwzględnić, analizując to zagadnienie.  Głównym grzechem astmatyków jest nieprzestrzeganie zaleceń specjalistów dotyczących stosowania leków wziewnych. Wielu astmatyków nie potrafi właściwie  korzystać z inhalatorów.  W leczeniu dychawicy kluczową rolę odgrywa eliminacja szkodliwych czynników, do których zaliczamy m.in. dym tytoniowy czy alergeny.

 

Jak uniknąć powikłań astmy?

Jak należy postępować  w przypadku podejrzenia astmy, aby uniknąć wielu groźnych powikłań?  Pierwszy krok stanowi diagnostyka. Należy  przeprowadzić szczegółowe badania, które potwierdzą lub obalą hipotezę, iż pacjent zmaga się z dychawicą.  Aby leczenie astmy było skuteczne, należy sprawdzić, czy chory nie zmaga się z przypadłościami, które mogą osłabiać działanie stosowanych medykamentów.  Lekarz przed przepisaniem stosownych medykamentów, powinien przyjrzeć się historii chorób pacjenta. Niektóre leki przyjmowane na nadciśnienie, cukrzycę itp. mogą wchodzi w interakcje z farmaceutykami zwalczającymi objawy astmy.

Zauważyłeś u siebie niepokojące objawy, które mogą wskazywać na astmę? Nie zwlekaj, zapisz się na wizytę u specjalisty.  Wcześnie rozpoznana astma jest znacznie łatwiejsza do opanowania niż jej zaawansowana postać.  Na rynku farmaceutycznym można znaleźć specyfiki, które skutecznie  zwalczają objawy astmy. Pacjent, który przestrzega zaleceń lekarza, nie zmaga się z atakami duszności i funkcjonuje tak samo jak jego zdrowi rówieśnicy.

 

Irmina