Atopowe Zapalenie Skóry

Kompleksowe postępowanie w alergii pokarmowej i atopowym zapaleniu skóry

Kompleksowe postępowanie w alergii pokarmowej i atopowym zapaleniu skóry

Suchość skóry i towarzyszący jej świąd  prowokuje chorego do drapania.

Drapanie uszkadza naskórek, powstają sprzyjające warunki do przenikania substancji drażniących oraz do namnażania się gronkowca złocistego. Może to prowadzić do wtórnej infekcji bakteryjnej, która charakteryzuje się miodowo-żółtymi  strupami i sączeniem się ze zmian wypryskowych.

W efekcie wytwarza się błędne koło napędu AZS  (sucha skóra -> świąd -> drapanie -> stan zapalny -> sucha skóra  -> świąd -> drapanie -> stan zapalny-> sucha skóra).

Aby przerwać błędne koło napędu AZS należy wyeliminować dwie główne przyczyny:  świąd oraz zmniejszyć przyleganie gronkowca złocistego.

Gronkowiec złocisty (Staphylococcus aureus) zaostrza stan zapalny u osób ze skórą atopową. Jego przyleganie do skóry atopowej jest 20 razy większe niż do skóry zdrowej. Ponadto w zmianach chorobowych jego kolonizacja zwiększa się aż 1 000 razy.

Latopic® – pierwszy krok w alergii pokarmowej i atopowym zapaleniu skóry

Latopic®  doustny zawiera bakterie kwasu mlekowego, które działają od wewnątrz na przyczyny alergii.  Bakterie kwasu mlekowego łagodzą objawy alergii, wpływają na równowagę cytokinową oraz uszczelniają barierę jelitową, która u alergików jest rozluźniona i sprzyja  przenikaniu  bakterii chorobotwórczych  i alergenów.  Latopic®  doustny zmniejsza rozległość i nasilenie zmian skórnych po trzech  miesiącach stosowania oraz wpływa na rozwój tolerancji na białka mleka krowiego.

Ważne ! Należy pamiętać, że nie wszystkie bakterie kwasu mlekowego działają tak samo. Wybierając probiotyk należy zwrócić uwagę,  czy bakterie w nim zawarte zostały przebadane pod kątem alergii pokarmowej i AZS oraz jakiego są pochodzenia.  Probiotyki działające w innych krajach nie muszą wykazywać  efektów klinicznych w POLSCE.

emolienty Latopic

Latopic® doustny zawiera polskie szczepy bakterii kwasu mlekowego i został przebadany klinicznie na polskich dzieciach z alergią pokarmową i AZS.

Aby działać kompleksowo należy działać również na objawy alergii. I tu z pomocą przychodzi nowa, specjalistyczna linia emolientów Latopic®, przeznaczona  dla skóry atopowej, suchej i skłonnej do podrażnień,  już od 1 . dnia życia. Emolienty Latopic® działają od zewnątrz na objawy alergii: szybko łagodzą świąd, działają przeciwdrobnoustrojowo, odbudowują uszkodzoną barierę naskórka i przywracają jej naturalną funkcję.

Emolienty Latopic® jako jedyne zawierają metabolity Lactobacillus sp., które w naturalny sposób działają przeciwdrobnoustrojowo, ograniczają rozwój gronkowca złocistego. Zawierają dwa składniki przeciwświądowym, które szybko łagodzą świąd. Działają na 7 różnych płaszczyznach, między innymi skutecznie nawilżają, chronią przed utratą wody, natłuszczają, uzupełniają lipidy międzykomórkowe oraz odżywiają, dzięki takim składnikom jak: masło shea, olej z nasion bawełny, oliwa z oliwek, olej canola, lanolina, alantoina, olej prafinowy, witamina E, trójglicerydy kwasów kaprylowego i kaprynowego.

W skład linii emolientów Latopic® wchodzą:

Krem do twarzy i ciała (75 ml), który pielęgnuje twarz oraz miejsca szczególnie suche i podrażnione.

Emulsja do ciała (200 ml), która kompleksowo pielęgnuje całe ciało.

Emulsja do kąpieli (200 ml), która oczyszcza i kompleksowo pielęgnuje skórę w trakcie i po kąpieli.

Więcej informacji na temat preparatów Latopic®, o sposobie dawkowania oraz efektach stosowania znajdziesz na stronie www.latopic.pl

atopowe zapalenie skóry

Komentarze (6)

Adrianna Domagała

5 lat temu

Współczuję atopikom, ostatnio uczuliły mnie pomidory i myślałam, że nie usiedzę na miejscu. Tak bardzo swędziała mnie skóra… Dobrze, że coraz więcej mówi się o AZS i powstają kosmetyki oraz maści łagodzące objawy.

Edyta Marecka

5 lat temu

Dobrze, że do tego typu problemów podchodzi się kompleksowo.

Aneta Kaczmarczyk

5 lat temu

Ciekawe, czy dane będzie mi wypróbować dermokosmetyki zawierające metabolity bakterii Lactobacillus.

Amelia Roteczko

5 lat temu

Skóra mojego malucha bardzo dobrze reaguje na lanolinę, cieszę się, że coraz więcej dermokosmetyków zawiera ten składnik.

Lidia Kotoń

5 lat temu

Zaintrygowała mnie emulsja do kąpieli. Jeśli nie zakwalifikuję się do testów, to udam się na zakupy do apteki:)

Antoni Nieświec

5 lat temu

Mój wnuczek choruje na AZS. Jego rodzice kupują mu różne emolienty, ale tych jeszcze nie widziałem. Podeślę link synowi, może go zainteresują produkty Latopic. Najwięcej problemów przysparza dobranie środka do kąpieli malucha.

Zostaw komentarz

0