Inhalator kompresorowy z nebulizatorem AGU BABY

Z przeprowadzonych badań wynika, iż astma jest najczęściej spotykaną chorobą przewlekłą wśród dzieci. Przypadłość ta dotyczy 15-20% z nich. W przeciągu ostatnich 30 lat na całym świecie przybyło dzieci dotkniętych tym schorzeniem. Przypuszcza się, że odpowiedzialność za zaistniały stan ponosi wzrost zanieczyszczenia powietrza. Z astmą najczęściej borykają się dzieci z krajów wysoko rozwiniętych, które mieszkają w dużych miastach.  Choroba ta znacząco obniża jakość życia. W przypadku dzieci staje się częstą przyczyną nieobecności na lekcjach. Jak wybrać odpowiedni inhalator dla swojej pociechy?

Rodzaje astmy i jej przyczyny

W przypadku astmy mamy do czynienia z chorobą zapalną dróg oddechowych o charakterze przewlekłym. W rozwoju tej przypadłości udział bierze wiele komórek oraz  uwolnionych przez nie substancji.  Przewlekły stan zapalny prowadzi do nadreaktywności oskrzeli, co manifestuje się nawracającymi problemami ze świszczącym oddechem, dusznościami, uciskiem w klatce piersiowej oraz kaszlem. Trudności z oddychaniem najczęściej pojawiają się w nocy lub o poranku.  Rozróżniamy dwa rodzaje tej choroby – astmę oskrzelową atopową i astmę oskrzelową nieatopową. W przypadku astmy oskrzelowej atopowej organizm reaguje na czynniki swoiste, czyli alergeny np.  pyłki, zarodniki grzybów pleśniowych etc. Kontakt z nimi skutkuje uruchomieniem reakcji, które prowadzą do trudności z oddychaniem.  Natomiast astma oskrzelowa nieatopowa to choroba, w której problemy z oddychaniem stanowią odpowiedź na bodźce nieswoiste takie jak zimno, gorąco, wysiłek fizyczny czy emocje.

Astma oskrzelowa atopowa – najczęściej spotykana u dzieci

Na ogół astma u dzieci ma postać atopową, a u jej podłoży leżą reakcje alergiczne zależne od przeciwciał IgE.  W wyniku kontaktu z antygenami, np. pyłkami brzozy czy zarodnikami Cladosporium, uruchomione zostają reakcje układu immunologicznego. Uwolnione przeciwciała IgE łączą się z substancjami obcymi, czyli antygenami.  Prowadzi to do wyzwolenia tzw. kaskady zapalnej, czyli kolejne reakcje organizmu uruchamiają następne mechanizmy obronne.

Czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia astmy u dzieci

Z przeprowadzonych badań naukowych wynika, że ryzyko astmy u dzieci znacząco wzrasta, gdy ich rodzice cierpią na astmę. Zatem przypadłość ta często ma podłożę genetyczne. Astma może się też pojawić u dzieci, które mają duży kontakt z licznymi alergenami, np. mieszkają blisko pól uprawnych, mają sporo zwierząt domowych.  Także nawracające infekcje górnych dróg oddechowych o charakterze wirusowym mogą doprowadzić do rozwoju tej choroby. Wśród czynników predysponujących do wystąpienia astmy wymienia się także ekspozycję na dym papierosowy oraz oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Obecnie wiele polskich miast, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, boryka się z problemem smogu. Zła jakość powietrza wywołana przez zawieszone w nim pyły znacznie zwiększa ryzyko rozwoju astmy.  Dlatego też zaleca się, aby w dniu, gdy nad miastem unosi się smog, kobiety w ciąży oraz małe dzieci ograniczyły przebywanie na świeżym powietrzu do niezbędnego minimum.

Inhalator kompresorowy z nebulizatorem AGU BABY

Leczenie astmy oraz eliminacja alergenów

W przypadku dzieci, u których lekarz po przeprowadzeniu szeregu badań stwierdził astmę, zaleca się wdrożenie odpowiedniego leczenia. Niezwykle ważne jest też wyeliminowanie alergenów wywołujących napady tej choroby. Unikanie alergenów wziewnych, np. pyłków określonych roślin czy kurzu, jak również alergenów pokarmowych, np. nabiału, pomidorów etc., sprawia, że do ataku astmy dochodzi zdecydowanie rzadziej.  Kluczowe jest także podawanie leków przepisanych przez lekarza. Te mogą być zażywane wziewnie, doustnie lub pozajelitowo.  Z przeprowadzonych badań wynika jednak, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest podawanie leków w formie wziewnej. Te bowiem bezpośrednio przedostają się do układu oddechowego, zatem działają szybciej i przy wykorzystaniu mniejszej dawki.

Najczęściej stosowane leki na astmę

W przebiegu astmy u dzieci profilaktycznie stosuje się leki przeciwzapalne takie jak kromoglikany, kortykosteroidy wziewne, leki antyleukotrienowe, specyfiki z teofiliną oraz długo działające leki beta-2-adrenergiczne. Leki te mogą być podawane za pomocą inhalatora z nebulizatorem.  Dlaczego sam inhalator to bardzo często za mało? Zarówno inhalator, jak i nebulizator rozpylają lek i pozwalają mu przejść w formę aerozolu.  Przy czym kluczowa różnica między nimi sprowadza się do wielkości uzyskiwanych cząsteczek.  Sam inhalator emituje nieco większe cząsteczki, które osiadają w górnych partiach dróg oddechowych (nos, gardło, krtań). Natomiast nebulizator uwalnia drobniejsze cząsteczki leku w postaci aerozolu, które mają szanse dotrzeć do oskrzeli, oskrzelików oraz pęcherzyków płucnych.

Idealny inhalator dla dzieci – kluczowe cechy

Idealnym rozwiązaniem dla dzieci wydaje się AGU BABY Inhalator kompresorowy z nebulizatorem.  Dzięki wykorzystaniu nebulizatora kompresorowego AGU zyskujemy gwarancję, że urządzenie będzie bardzo ciche i tym samym nie będzie stanowiło przeszkody dla naszej pociechy, która uczy się lub odrabia lekcjeInhalator kompresorowy z nebulizatorem AGU BABY ma niewielkie gabaryty i jest bardzo poręczny, dlatego można go zabrać w podróż.  Dzięki wejściu micro USB nie musimy się martwić, czy podczas wycieczki znajdziemy kontakt, do którego podłączymy urządzenie. Możemy zasilać je z naładowanego power banku. Inhalator kompresorowy z nebulizatorem AGU BABY pozwala uzyskać cząsteczki o wielkości 2,9 mikrometra, które docierają do oskrzeli i pęcherzyków płucnych.  Urządzenie to otrzymujemy wraz z zestawem akcesoriów – maskami dla dzieci i dorosłych, ustnikiem, nakładką na nos, filtrami, workiem oraz nebulizatorem.  Inhalator kompresorowy z nebulizatorem AGU BABY charakteryzuje się wysoką jakością, która wyróżnia go na rynku.

 

Inhalator kompresorowy z nebulizatorem AGU BABY

 

Inhalator siateczkowy Mesh z nebulizatorem marki Agu Baby jest natomiast innowacją na rynku, dostępny wraz z nowoczesną aplikacją na smartfony, która zawiera wszystkie dane o zażywanych lekach, ich dawkach, czasie przyjmowania. Dzięki, której szybko i łatwo prześlesz mailem swojemu lekarzowi prowadzącemu w ramach e-porad bardzo dokładne i precyzyjne dane o aktualnych postępach w leczeniu.  To rozwiązanie świetnie się sprawdza w czasach pandemii. Inhalator siateczkowy Mesh z nebulizatorem marki Agu Baby jest adresowany do dzieci oraz dorosłych, którzy znajdują się w ciągłym ruchu.

 Inhalator siateczkowy Mesh z nebulizatorem Agu Baby

Inhalator siateczkowy Mesh z nebulizatorem Agu Baby

Inhalator siateczkowy Mesh z nebulizatorem Agu Baby

 

Wspomniane inhalatory można zamówić go ze strony internetowej: https://iamed.pl/.