Życie z alergią

Co zrobić z lekko uszkodzonymi ubraniami?

Co zrobić z lekko uszkodzonymi ubraniami

Ubrania czasem mają drobną dziurkę, przetarcie, malutką plamę lub brakuje w nich guzików, zepsuł się w nim zamek etc.  Nie oznacza to jednak, że od razu musimy je wyrzucać do kosza i biec do sklepu po nowe rzeczy. Czasem warto naprawić odzież, aby służyła nam przez kolejne lata. Jest to rozwiązanie zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne. Nie zaśmiecamy bowiem planety, tylko maksymalnie wykorzystujemy odzież, którą posiadamy. Co zrobić z lekko uszkodzonymi ubraniami?

Dziurkę można zaszyć lub coś na nią przyszyć

Jeśli na koszuli pojawiła się mała dziurka, można ją ukryć, naszywając na nią ozdobny guzik lub jakąś zabawną naszywkę, która koresponduje z naszą osobowością. Gdy ubranie pękło na szwie, można spróbować je zszyć. Nie potrzebujesz do tego celu maszyny ani krawcowej, zazwyczaj wystarczy igła z nitką oraz odrobina cierpliwości.

Zamek można wymienić u krawcowej

Jeśli w twoich ulubionych, markowych jeansach zepsuł się zamek, możesz zanieść je do krawcowej, aby wymieniła suwak na nowy. Nie jest to aż tak kosztowna usługa, a dalej będziesz mogła chodzić w spodniach, które świetnie na tobie leżą.

Przetarte spodnie na kolanach obciąć na szorty

Jeśli jeansy przetarły się na kolanach, możesz obciąć je na szorty. Nie musisz nawet obszywać nogawek, ponieważ teraz modne są takie postrzępione. Owszem, będziesz musiała kupić nowe, długie jeansy, ale ominie cię wydatek, który poniosłabyś na krótkie spodenki.

Na plamę naszyć większy guzik lub naszywkę

Czasem podczas posiłku przez nieuwagę pochlapiemy się sosem lub sokiem. Potem powstaje trudna do wywabienia plama. Na szczęście można na nią przyszyć większy guzik lub naszywkę. Taki element dekoracyjny doda ubraniu smaczku modowego, a ty nie będziesz musiała wyrzucać ubrania.

Przyszyć nowe guziki

Jeśli ze sweterka poodpadały guziki, możesz je z powrotem przyszyć lub wymienić je na zupełnie nowe, nadając tym samym odzieży nowej wymiar. Teraz jest moda na perełkowe guziki, więc możesz w prosty sposób przekształcić stary sweterek, który jest lekko wybrakowany, na prawdziwy krzyk mody.