MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Ampicylina


Ampicylina

Jest półsyntetyczną penicyliną, na którą nadwrażliwość objawia się, nie jak w przypadku penicyliny po pierwszym podaniu, lecz po którymś z kolei.

Często stosowana na różne schorzenia jak zakażenia układu moczowego, dróg żółciowych, oddechowych, przy salmonellozie, posocznicy, zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych czy durze brzusznym może szkodzić wszystkim tym, którzy chorują na białaczkę limfatyczną, mononukleozę zakaźną, przy niewydolności nerek czy wątroby, ale także – choć rzadziej – przy bólach stawów, żółtaczce czy stanach depresyjnych.

TableUczulenie na ampicylinę nie jest do końca wyjaśnione – nie wiadomo czy ma na to wpływ budowa chemiczna, czy raczej powszechne stosowanie tego preparatu, czy też łączy się on ze specjalnymi własnościami – silniejszymi antygenami.

Ads code goes here

Skryte źródła nie są tak istotne jak w przypadku penicyliny, lecz odczyny krzyżowe między danymi antybiotykami mogą stanowić ogromne niebezpieczeństwo dla chorego. Ampicylina daje odczyny krzyżowe z cefalosporynami (bakteriobójczymi antybiotykami).

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij