odkurzacz

Alergia na sierść bywa uciążliwa. Posiadanie pupila wiąże się jednak z dodatkowym sprzątaniem. Najwięcej sierści możemy zauważyć zwykle na dywanie. Jak wybrać odpowiedni odkurzacz, z pomocą którego uporamy się z sierścią zwierząt domowych?

Alergia na sierść

Alergia na sierść zwierząt domowych to dość popularne uczulenie. Dotyka dzieci i dorosłych wkażdym wieku. Co ciekawe, może pojawić się nagle. Bywają również przypadki, że po jakimś czasie organizm przystosowuje się do alergenów i przestaje traktować je jako wroga. Najczęstszymi objawami alergii na sierść są problemy z układem oddechowym takie jak kichanie, katar czy trudności z oddychaniem. Na alergię nie ma całkowicie skutecznego lekarstwa. Zawsze istnieje możliwość zrezygnowania z ukochanego psa, kota czy świnki morskiej. Dla dzieci może okazać się to zbyt bolesne doświadczenie. Wtedy warto zadbać o szczególną czystość naszego domu czy mieszkania.

Jak wybrać odpowiedni odkurzacz?

turboszczotka

Aby właściwe zadbać o czystość w naszym domu, w którym przebywa także domowe zwierzątko posiadające sierść, potrzebny będzie odpowiedni sprzęt sprzątający. W tym celu najlepszy będzie odkurzacz. Ale jaki wybrać? Najlepiej ten z filtrem antyalergicznym. Zapewni nam dodatkową ochronę przed alergenami. Uporczywą sierść, która znalazła swoje miejsce na dywanie wyczyści odkurzacz posiadający turbo lub elektroszczotkę. Właściwa końcówka wyczyści dokładnie wszelkie powierzchnie, także te tekstylne jak dywany czy wykładziny. Specjalna szczotka, dzięki swojej konstrukcji usunie zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc. Użycie elektroszczotka zastąpi nam wytrzepanie dywanu. Będziemy mogli zapomnieć o sierści i włosach na dywanie.Turboszczotka ma mniejszą moc niż ta elektryczna. Jest napędzana ssącą mocą odkurzacza. Upora się z sierścią lepiej niż ta tradycyjna i ułatwi nam całe sprzątanie. Na rynku dostępne są także zestawy końcówek do odkurzaczy, dedykowane właścicielom zwierząt domowych. Zbiorą sierść z wszelkich schodów i mebli tapicerowanych.

Odpowiednio dobrany odkurzacz i jego akcesoria pomogą nam efektywnie sprzątać i lepiej funkcjonować każdego dnia. Szybko pozbędziemy się dokuczliwej sierści i odetchniemy z ulgą, bez dolegliwości alergicznych.

Katarzyna Antos