alergia na kurz

Nawet pomimo dokładnego sprzątania mieszkania, nie zawsze udaje się pozbyć na długo całego nagromadzonego kurzu. Ten zawsze wraca, osiada na meblach i akcesoriach coraz grubszą warstwą. Osoba zdrowa, posprząta ponownie, jednak dla osoby cierpiącej na alergię, każde nagromadzenie się kurzu będzie powodem dyskomfortu.

Jakie są objawy alergii na kurz?

Alergia na roztocza kurzu domowego stanowi jedno z najpopularniejszych uczuleń. Ze względu na towarzyszące jej objawy jest wyjątkowo uciążliwa, zarówno w swojej lekkiej, jak i przewlekłej formie.

Początkowo, zanim zostanie postawiona przez lekarza prawidłowa diagnoza, można pomylić alergię z przeziębieniem. Wynika to z jednego z pierwszych objawów alergii, jakim jest nieżyt nosa, na zmianę z wodnistym katarem, który trudno zahamować. W przypadku alergii zwykłe krople do nosa nie przynoszą wyczekiwanej ulgi, ponieważ katar nie jest wynikiem infekcji, lecz obecności alergenów w otoczeniu. Poza katarem pojawić się mogą również napady kichania, łzawienie z oczu, świąd podniebienia oraz nosa, a nawet duszności przypominające astmę. Jeżeli alergia ze zwykłej przeradza się w przewlekłą – w wyniku złego leczenia, jego braku lub niezachowania należytych środków ostrożności – chory może odczuwać nadmierną senność, zmęczenie, a także narastające zaburzenia koncentracji.

Sposoby zapobiegania alergii na kurz

Nawet pojedynczy objaw alergii na kurz utrudnia życie. Chodzenie z chusteczką higieniczną, przytkniętą niemal na stałe do nosa, nie jest najmilszym sposobem spędzania czasu. Aby uniknąć takiej sytuacji niezbędne jest wprowadzenie pewnych zmian w swoim życiu oraz w prowadzeniu domu i w jego wyposażeniu.

Przede wszystkim konieczne jest utrzymanie wilgotności poniżej 50%, w przeciwnym razie roztocza będą miały idealne warunki do namnażania się, a to spotęguje objawy alergii. Jednocześnie niezbędne jest zmniejszenie ilości elementów, które mogą zbierać lub przyciągać kurz. Dotyczy to wszelkiego rodzaju zasłon, kap, mebli tapicerowanych, bukietów z suszonych kwiatów, porcelany, które dają kurzowi schronienie. Jeśli wymiana całości na bezpieczniejsze sprzęty nie jest możliwa, należy pamiętać o regularnym sprzątaniu – dwa razy w tygodniu – oraz tak samo częstym praniu pościeli i koców w wysokiej temperaturze.

Oczyszczacz powietrza

Zdarza się, że zmiana mebli, regularne sprzątanie, pranie pościeli oraz odkurzanie nie przynoszą oczekiwanych rezultatów i życie alergika nadal jest utrudnione. W takiej sytuacji najlepsze rozwiązanie stanowi zakup  oczyszczacza powietrza. Szczególnie dobrze prezentuje się urządzenie Airfree® P80. Przywraca komfort oddychania alergikom, jak również osobom chorującym na astmę oraz inne schorzenia układu oddechowego.

Dzięki zastosowaniu w Airfree® P80 technologii TSS niszczone są roztocza kurzu domowego, pyłki roślin, bakterie, zarodniki grzybów i pleśni. Spalaniu w oczyszczaczu ulegają również wirusy odpowiedzialne m.in. za grypę.

Podczas pracy oczyszczacz zasysa powietrze, a wbudowany rdzeń ceramiczny spala alergeny w wysokiej temperaturze sięgającej 200 st. Celsjusza. Następnie do pomieszczenia uwalniane jest powietrze wolne od alergenów. Drobinki kurzu wprawdzie nie znikną z pokoju, ale będą one już pozbawione alergenów i szkodliwych mikroorganizmów.

Źródło zdjęcia Airfreepolska.pl, model Airfree P80

Korzyści ze stosowania Airfree® P80

Czyste powietrze to oczywista korzyść z posiadania oczyszczacza powietrza. Jednak Airfree® P80 ma znacznie więcej zalet, które wyróżniają go na tle innych sprzętów tego rodzaju. Przede wszystkim nie jest wymagana wymiana filtrów, z tej prostej przyczyny, że oczyszczacze  Airfree® w ogóle ich nie posiadają. Przekłada się to na łatwość obsługi urządzenia i obniżenie kosztów jego użytkowania.

Airfree® P80 jest również niewielki, co ułatwia ustawienie go w wybranym pomieszczeniu – w sypialni, pokoju dziennym czy dziecięcym.  Nie powinno się jednak  umieszczać oczyszczacza w łazience, gdyż w wyniku warunków panujących w tym pomieszczeniu może dojść do jego zawilgocenia, a nawet zalania. Ze względu na swój wygląd, gładkie ścianki i półkolistą obudowę Airfree® P80 stanowi elegancki dodatek do każdego pokoju. Dostępny jest w wersji białej. Technologia Airfree® jest w pełni naturalna oraz bezpieczna dla środowiska naturalnego oraz człowieka. Oczyszczacz powietrza Airfree® P80 można kupić w sklepie internetowym Oczyszczacze-powietrza.pl

 

Tekst sponsorowany