Życie z alergią

Dlaczego warto przestrzegać obostrzeń związanych z koronawirusem?

Dlaczego warto przestrzegać obostrzeń związanych z koronawirusem

Epidemia koronawirusa jeszcze się nie zakończyła. Mało tego, liczba zakażonych wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Niestety, im sytuacja jest gorsza, tym mniej obawiamy się COVID-19 i lekceważymy kolejne zasady. Dlaczego warto przestrzegać obostrzeń związanych z koronawirusem?

Zakażenie koronawirusem oznacza kwarantannę

Jeśli zarazimy się koronawirusem, a sanepid po kontaktach innych chorych dojdzie do nas, trafimy na kwarantannę. W tym czasie nie wolno nam będzie wychodzić z domu, jeździć do pracy, spotykać się z przyjaciółmi, wypoczywać nad jeziorem. Szkoda najlepszych tygodni w roku na siedzenie w domu.  W związku z tym warto zachować zdrowy rozsądek i przestrzegać trzech zasad bezpieczeństwa – dystansu społecznego, noszenia maseczek w obiektach zamkniętych i mycia rąk.

Możemy być bezobjawowymi nosicielami i zarażać innych

Niestety, to, że zakażenie koronawirusem przechodzimy bezobjawowo, nie oznacza, że nie zarażamy innych lub że bliscy zainfekowani przez nas także przejdą to łagodnie. Jeśli koronawirus trafi na kogoś o gorszej odporności, chorującego przewlekle, może doprowadzić do poważnych komplikacji, a nawet śmierci. A przecież nie chcemy stracić mamy, cioci, babci czy przyjaciółki.

Po zakażeniu koronawirusem wypadają włosy

Wielu ozdrowieńców skarży się na problem z nadmiernym wypadaniem włosów po zakończeniu infekcji. Koronawirus powoduje w organizmie silny stan zapalny, co  prowadzi też do wypadania włosów. Nie wiadomo, jak będzie wyglądała sytuacja z ich odrastaniem.

Przyrost nowych zakażeń będzie skutkował wstrzymaniem życia towarzyskiego

Jeśli nie będziemy zachowywać się odpowiedzialnie, a lekceważyć COVID-19, możliwe jest ponowne ograniczenie życia towarzyskiego. A przecież chcemy widywać się z przyjaciółmi. Musimy zatem pamiętać o tym, aby zachować zdrowy rozsądek i nie pchać się  w zatłoczone miejsca. Bliskie kontakty utrzymujmy tylko z bliskimi nam osobami, do których mamy zaufanie.

Jesienna fala zakażeń może dobić polską gospodarkę, co odczujemy wszyscy

Jeśli fala zakażeń wymknie się spod kontroli, rząd może wprowadzić kolejny lockdown. To z kolei sprawi, że wiele kolejnych firm tego nie przetrwa i upadnie, co przyczyni się do wzrostu bezrobocia. Jeśli chcemy tego uniknąć, musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Chodzenie na wielkie wesela, gdzie nie można utrzymać dystansu społecznego czy imprezy  masowe, nie jest obecnie najlepszym pomysłem.  Fatalna kondycja gospodarki może bowiem odbić się też na naszym miejscu pracy i skutkować utratą zatrudnienia, a przecież tego większość z nas wolałaby uniknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *