MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Zabezpieczanie sypialni małego alergika


Zabezpieczanie sypialni małego alergika

Jeśli mamy w domu małego alergika, to musimy szczególnie zadbać o czystość całego domu. Musimy też zwrócić uwagę na warunki w sypialni dziecka.

Dlaczego? W materacu mieszczą się miliony roztoczy, które utrudniają maluchowi życie.

Roztocza rozmnażają się od kwietnia do maja oraz od września do października i to właśnie wtedy najbardziej dokuczają alergikom. Jak więc chronić sypialnię? Poniżej znajdziecie kilka porad w tym zakresie.

Ads code goes here

Spokojny sen

Roztocza zazwyczaj najbardziej przeszkadzają w nocy i utrudniają sen. Sprzyja temu tworzący się pod kołdrą mikroklimat. Dlatego też regularnie trzeba odkurzać materac, a poduszki i kołdry czyścić, prać i wietrzyć. Dobrze jest też pościel wywieszać na dworze, kiedy jest silny mróz bądź ostre słońce – wtedy roztocza giną. Dobrze jest też kupić odpowiednia kołdrę i poduszkę – w sklepach znajdziemy bogatą ofertę dla alergików. Najlepsza jest ta wypełniona poliestrowo-silikonowym granulatem, gdyż nie uczula, a sama pościel jest bezpieczna, lekka i przewiewna, a także – co najważniejsze – można ją często prać w pralce.

Zabezpieczanie sypialni małego alergika

Materac, na którym śpi mały alergik, najlepiej, aby był lateksowy bądź piankowy. Co jakiś czas zdejmujemy z niego pokrowiec i pierzemy w temperaturze 90oC. Stelaż łóżka powinien być łatwy do czyszczenia.

Najlepsza dla alergika bielizna pościelowa to taka, która może być prana w wysokich temperaturach (sprawdza się więc np. ta z czystej bawełny). Bielizna powinna być regularnie zmieniana co kilka dni.

Zabawki w sypialni

Dzieci uwielbiają zabawki, szczególnie pluszami. Te ostatnie mogą być jednak niezbyt bezpieczne dla małego alergika. Najlepsze byłyby takie, które można łatwo wyczyścić, wymyć bądź wyprać. Jeśli jednak maluch nie chce zrezygnować z pluszowego ulubieńca, a nie możemy go wyprać, to co jakiś czas włóżmy zabawkę do zamrażalnika na jakieś dwie doby. W tej temperaturze roztocza zginą, a zabawka będzie bezpieczna.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij