Alergia u dzieci KĄCIK RODZICA

Woda kokosowa – idealna dla małego alergika?

woda

Wiemy, że najzdrowszym napojem jest woda. Nasze pociechy zdecydowanie wolą słodzone soki i napoje a na myśl o zwykłej wodzie kręcą nosem. Mamy propozycję zdrowego napoju, którym jest woda kokosowa. Czy woda kokosowa jest idealna dla małego alergika?

Woda kokosowa źródłem zdrowia

Woda jest źródłem życia. W naszym organizmie też jej nie brakuje. Bez wody nie moglibyśmy prawidłowo funkcjonować. Najlepsza jest ta naturalna, w najczystszej postaci. Nawet woda z kranu nadaje się do picia. Specjaliści uważają, ze jest bardziej bezpieczna niż ta butelkowana. Oprócz wody, na sklepowych półkach nie brakuje kolorowych napojów, wód smakowych czy roślinnych. W tej ostatniej grupie znajdziemy wodę kokosową, które działanie warto nieco zgłębić.

Woda z kokosa

Napój wytwarzany z kokosa jest uznawany za jeden z najzdrowszych, zaraz po naturalnej wodzie. Zawiera mnóstwo składników i posiada wiele właściwości, które pozytywnie działają na ludzki organizm. Kto by pomyślał, że orzech kokosowy może być tak cenny. Kokosowa woda to źródło minerałów takich jak potas, wapń, fosfor oraz magnez. W jej składzie nie brakuje również witaminy C czy witamin z grupy B. To idealny napój dla dorosłych oraz dzieci, który z powodzeniem może zastąpić słodkie napoje, tak lubiane przez najmłodszych.

Woda kokosowa – źródło elektrolitów

Kokosowa woda zawiera elektrolity, które są dobrze przyswajane przez ludzki organizm. Pijąc ją, nawadniamy swoje ciało. Wodę pozyskuje się z młodych, zielonych orzechów kokosowych. W krajach egzotycznych to bardzo popularny napój, sprzedawany na ulicach. Płyn ma lekko biały kolor i zawiera mało kalorii. Jest słodki i bardzo smaczny, przez co chętnie piją go dzieci. Taką wodę warto podać w okresie przeziębień, kiedy nasz maluch jest osłabiony. Z jej pomocą nasza pociecha szybko odzyska zdrowie i pełnię sił. W okresie upałów również jest zalecana, szczególnie dla osób starszych, którym grozi udar słoneczny.

Woda kokosowa  dla małego alergika

woda

Zawarte w wodzie kokosowej składniki pomagają usunąć toksyny z organizmu. Pozytywnie wpływają na pracę jelit i pomagają pozbyć się zaparć. Może być podawana już niemowlętom, które mają częste problemy z niewykształconym jeszcze układem trawiennym. Podanie jej, szybko uzupełni płyny, dlatego warto pić wodę z kokosa podczas biegunki czy wymiotów. Dodatkowo działa przeciwbakteryjnie, wzmacniając układ odpornościowy.

Wybierając wodę kokosową kupujmy tylko tą ekologiczną, bez dodatkowych substancji wzmacniających smak oraz cukru. Naturalna woda jest słodka i nie potrzebuje już żadnych sztucznych wzmacniaczy. Nie jest to tani produkt, ale warto wprowadzić go do diety.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1