Ciąża i dziecko NAJNOWSZE

Jak tanio skompletować wyprawkę dla dziecka?

wyprawkę dla dziecka

Oczekiwanie na dziecko wiąże się z przygotowaniami, do których należy skompletowanie wszystkich potrzebnych dla maluszka rzeczy. Ceny w sklepach przerażają i wielu przyszłym rodzicom spędzają sen z powiek. Jak tanio skompletować wyprawkę dla dziecka?

Kompletujemy wyprawkę dla dziecka

Nowy członek rodziny potrzebuje ubrań, kosmetyków oraz całej masy niezbędnych akcesoriów. Ceny akcesoriów dla dzieci są bardzo drogie. Ubrania dziecięce często kosztują znacznie więcej niż dla dorosłej osoby. A przecież każdy rodzic pragnie, by jego dziecko wyglądało najlepiej i najładniej. Poród i przyjście na świat dziecka to dla nowych rodziców spory wydatek, szczególnie jeśli mówimy o pierwszym dziecku. Z każdym kolejnym, sytuacja jest nieco prostsza, ponieważ mamy w zanadrzu rzeczy, które możemy wykorzystać. Nie wszystkich stać, by zaopatrzyć się w zupełnie nowe rzeczy dla dziecka, od ubranek zaczynając a na wózku i łóżeczku kończąc. Nie ma również potrzeby, by niektóre z tych przedmiotów nabywać nowe, ponieważ dziecko szybko z nich wyrośnie. Wyprawka dla dziecka nie musi nadwyrężyć naszego rodzinnego budżetu. Kilka sprytnych rozwiązań pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy, które jak wiemy, przy dziecku na pewno się przydadzą.

Jak tanio skompletować wyprawkę dla dziecka?

Zaczniemy od ubranek, ponieważ najłatwiej będzie nam uzupełnić garderobę dziecka, i to na każdy sezon pogodowy. Przyszła mama z pewnością mam koleżanki czy inne bliskie osoby, wśród których są matki. Dzieci bardzo szybko wyrastają z ubrań, więc dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem będzie wymiana ubranek. Koleżanki na pewno chętnie pozbędą się za małych ubranek dziecięcych, a my w ten sposób odhaczymy punkt na liście naszej wyprawki. Inną opcją są zakupy w second handach. Sklepy z używaną odzieżą, oferują mnóstwo ubranek, także dla dzieci. Możemy trafić na dobrej jakości tkaniny i modne wzory czy kroje, wystarczy tylko się dobrze rozejrzeć. Kupując ubranka w sklepie z używaną odzieżą, musimy pamiętać, by wcześniej dobrze je wyprać.

Kolejnym punktem jest łóżeczko. To nie do końca element konieczny, przynajmniej przez jakiś czas. Dziecko może spać z rodzicami w jednym łóżko. Możemy też pomyśleć nad zakupem takiego łóżeczka, które będzie rosło z wiekiem dziecka. Zdejmowane szczebelki pozwolą na przekształcenie łóżeczka w łóżko dla kilkulatka. Być może ktoś z naszych znajomych ma do oddania łóżeczko. Tanie spanie dla malucha dostaniemy na portalach aukcyjnych. Czasem ludzie za grosze starają się pozbyć mebli czy innych przedmiotów, więc warto przeglądnąć różne portale.

Dziecku potrzebny będzie wózek. Ceny rynkowe wózków dla dzieci można porównać do wartości niektórych używanych samochodów. Nowy wózek to duży wydatek, który może pochłonąć większą część naszego budżetu na wyprawkę dla dziecka. Na szczęście są komisy, targi oraz portale aukcyjne. W takich miejscach znajdziemy wózek, którego szukamy. Przed zakupem warto sprawdzić wszystkie jego opcje. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup wózka multifunkcyjnego, który z powodzeniem przekształcimy w spacerówkę.

wyprawkaJak tanio skompletować wyprawkę dla dziecka? Przede wszystkim szukać produktów na aukcjach i w punktach z używanymi sprzętami. Warto także popytać znajomych czy sąsiadów, którzy mają dzieci. Na pewno zalegają u nich rzeczy, które z powodzeniem zyskają drugie życie. Wyprawkę powinniśmy robić według określonej listy, na które powinny znaleźć się tylko niezbędne przedmioty. Nie ma bowiem sensu kupować czegoś, co kompletnie się nam nie przyda. Za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze kupimy wszystkie te rzeczy, które muszą być dla dziecka nowe, czyli bieliznę, akcesoria oraz kosmetyki.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *