alergia na lateks

Alergia na lateks to wbrew pozorom nie tak rzadko spotykana przypadłość. Warto jednak mieć na uwadze, że wielu mężczyzn może ją wymyślać jako wytłumaczenie dla swojej niechęci do korzystania z kondomów. Warto jednak pamiętać, iż seks alergika też może być bezpieczny. Wystarczy bowiem kupić prezerwatywę wykonaną z innych tworzyw.

Tylko prezerwatywa zapewnia bezpieczny seks

Prezerwatywa zrewolucjonizowała nasze życie. Odkąd wprowadzono ją do powszechnego obrotu, zaczęliśmy mieć kontrolę nad swoją płodnością. Kondom zbiera bowiem nasienie mężczyzny, które zostaje wydalone podczas wytrysku i tym samym zapobiega jego wnikaniu do kobiecych dróg rodnych. Prezerwatywa to jedyna forma antykoncepcji, która chroni nie tylko przed niechcianą ciążą, ale też przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Naprawdę nie należy z niej rezygnować, chyba że żyjemy w monogamicznym związku i wraz z partnerem wykonaliśmy badania na obecność HIV, HCV, HBV, HPV, chlamydii, kiły i rzeżączki. W przeciwnym wypadku powinniśmy sięgać po prezerwatywę zarówno w przypadku stosunku waginalnego, jak i analnego czy oralnego. To ważne, aby pamiętać, że podczas minetki czy fellatio także możemy zarazić się tymi groźnymi patogenami.

Alergia na lateks – rozwiązania alternatywne

Prezerwatywy w głównej mierze wykonuje się z lateksu. To właśnie takie kondomy znajdziemy w większości supermarketów i na stacjach benzynowych. Na szczęście na rynku występują też kondomy wykonane z innych tworzyw. Są to utracienkie prezerwatywy, które pomimo swojej niewielkiej grubości doskonale chronią przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Prezerwatywy bezlateksowe

Jeśli nie z lateksu, to z czego wykonuje się prezerwatywy? Między innymi z poliizoprenu, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Są one równie skuteczne jak te wykonane z lateksu. Jeśli ty lub twój mężczyzna zmagacie się z alergią na lateks, to warto sięgnąć po kondomy wykonane z innych tworzyw. Nigdy nie rezygnuj z zabezpieczenia, jeśli mężczyzna skarży się na uczulenie, kup inny rodzaj kondomów. Jeśli dalej twierdzi, że prezerwatywy go alergizują, to znaczy, że to tylko wymówka mająca skłonić cię do odbycia niezabezpieczonego stosunku.