MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Problem terapii alternatywnych w astmie


Problem terapii alternatywnych w astmie

Jak podaje Canadian Respiratory Journal korzystanie z alternatywnych metod terapii astmy może podwajać odsetek chorych dzieci, u których choroba ta jest niewłaściwie kontrolowana. A problem ten dotyczy 350 mln ludzi na świecie.

Co 7 rodzic próbuje leczyć swoje dzieci metodami alternatywnymi – i to głównie dzieci poniżej 6 roku życia. To odsetek pięciokrotnie niższy niż w USA, gdzie aż 60 proc. rodziców uważa, iż medycyna alternatywna pomaga w leczeniu astmy.

Najczęściej stosowane metody to –

Ads code goes here
  • podawanie witamin,
  • homeopatia
  • akupunktura
  • chiropraktyka
  • ziołolecznictwo.

Problem niewiedzy

Badania potwierdziły, że u dzieci leczonych alternatywnie astma jest dwukrotnie częściej źle kontrolowana niż u dzieci, u których nie stosowano takich metod.

Problem terapii alternatywnych w astmieDotychczas żadne z wiarygodnych badań nie wykazało, by powyższe metody były skuteczne w leczeniu astmy, ale świadomość ryzyka związanego ze stosowaniem terapii alternatywnych, np. możliwości interakcji z konwencjonalnymi lekami, jest naprawdę niska. Brakuje dowodów na skuteczność tych metod, a właśnie u dzieci w wieku przedszkolnym najczęściej dochodzi do zaostrzenia choroby.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij