ALERGIE SEZONOWE - PYŁKI Rodzaje alergii i Uczulenia

Płukanie nosa przy katarze alergicznym

Płukanie nosa przy katarze alergicznym

W tym roku wiosna zawitała do nas nieco wcześniej niż zwykle. Wiele osób ta wiadomość cieszy, w końcu zdążyliśmy się stęsknić za słońcem, ciepłem i zielenią. Wczesne nadejście wiosny nie jest jednak dobrą wiadomością dla alergików, którzy zmagają się z uczuleniem na pyłki. Sezon wegetacyjny nieco przesunął się w czasie, przez co już wiele osób cierpi z powodu kataru alergicznego wywołanego pyleniem niektórych drzew i krzewów. Jak pozbyć się zalegającej w nosie wydzieliny? Płukanie nosa przy katarze alergicznym jest prostą i bezpieczną metodą przynoszącą natychmiastową ulgę.

Dlaczego katar alergiczny jest tak uciążliwy?

Katar alergiczny, choć może wydawać się niepozorny, jest niezwykle uciążliwą dolegliwością.  Problem ten na ogół występuje w okresie wiosenno-letnim, gdy w powietrzu unoszą się pyłki drzew, krzewów i zbóż, które zalicza się do najczęściej spotykanych alergenów.  Osoba uczulona nie tylko nie rozstaje się z chusteczkami, przez co nie może w pełni korzystać z odpoczynku na łonie natury, ale też zmaga się z ogromnym dyskomfortem w nocy oraz o poranku. Zalegająca wydzielina uniemożliwia zdrowy, spokojny sen, zmusza bowiem alergika do oddychania ustami. Po przebudzeniu ma on problem z oczyszczeniem zatok z zalegającej wydzieliny. Na dodatek katar alergiczny znacznie upośledza odbiór zapachów, przez co spożywane posiłki często wydają się pozbawione smaku.

Jak powstaje katar alergiczny?

U osoby borykającej się z uczuleniem każdy kontakt z alergenem (np. pyłkami drzew i krzewów)  prowadzi do uruchomienia kaskady reakcji, które mają na celu usunąć ciało obce z organizmu. Układ odpornościowy alergika mylnie rozpoznaje zagrożenie, ponieważ jest zbyt wrażliwy. W rezultacie uruchamia reakcję obronną na czynnik, który w rzeczywistości nie może nijak zaszkodzić naszemu organizmowi.  Gdy alergen wnika do górnych dróg oddechowych, dochodzi do uruchomienia mechanizmów obronnych. W ich wyniku obserwuje się obrzęk śluzówki nosa i produkcję wodnistej mazi. To właśnie ta ostatnia ma za zadanie pomóc w pozbyciu się ciała obcego, które przedostało się do górnych dróg oddechowych.  W rezultacie pojawia się katar alergiczny, który powoduje dyskomfort, a nie pełni żadnej pożytecznej funkcji, bowiem pyłki roślin nie zagrażają naszemu organizmowi. Ryzyko zostało ocenione niewłaściwie.

Jak wygląda płukanie nosa przy katarze alergicznym?

Osoby uczulone na pyłki roślin powinny regularnie przeprowadzać irygacje nosa przy użyciu roztworu chlorku sodu. Pomóc może im w tym dzbanek Rhino Horn. Pozwala on w tani i prosty sposób pozbyć się kurzu i innych ciał obcych, które zalegają w górnych drogach oddechowych, powodując dyskomfort. W dzbanku Rhino Horn przygotowujemy roztwór chlorku sodu poprzez dosypywanie do letniej wody wypełniającej dzbanek soli kuchennej wolnej od substancji przeciwzbrylających. Ilość produktu odmierzamy za pomocą załączonej miarki. Zachowując proporcje i postępując zgodnie z instrukcją załączoną przez producenta, uzyskujemy fizjologiczny roztwór chlorku sodu (stężenie 0,9%). To rozwiązanie czyni płukanie nosa ekonomicznym i  jest ono mniej kosztowne w porównaniu z innymi wyrobami do płukania nosa i zatok.

Jak działa dzbanek Rhino Horn?

Dzbanek Rhino Horn został zaprojektowany w ten sposób, iż umożliwia przepływ roztworu z jednego nozdrza do drugiego przy wykorzystaniu siły grawitacji. Stosując go, nie musimy obawiać się ryzyka związanego z nadmiernym ciśnieniem podczas irygacji. Utrzymanie dzbanka Rhino Horn jest tanie, dlatego istnieje możliwość codziennego, nawet kilkukrotnego płukania nosa, zwłaszcza w sezonie wzmożonego pylenia danego alergenu.  Dzbanek Rhino Horn stanowi sprawdzoną konstrukcję opracowaną z myślą o płukaniu nosa. Jest ona prosta i wytrzymała, a jej dezynfekcja w domowych warunkach polegająca na kilkuminutowym wyparzaniu w gorącej wodzie zapewnia długą żywotność.

Sklep internetowy polskiego dystrybutora: www.dbajozatoki.pl Dzbanki Rhino Horn znajdziesz także w aptekach na terenie całej Polski.

Więcej informacji nt. dzbanków do płukania nosa Rhino Horn znajdziesz na stronie internetowej: https://www.rhinohorn.pl/

Komentarze (17)

halinka

4 lata temu

Muszę wypróbować ten dzbanek, bo zapchany nos to ostatnio mój niekończący się problem.

efemeryda

4 lata temu

Dzbanek wydaje się naprawdę wygodny w użyciu:)

marcia

5 lat temu

Płukanie nosa przynosi naprawdę świetne rezultaty:)

anastasia

5 lat temu

Taki dzbanek byłby dla mnie idealny, bo często mam zapchany nos:)

Iwonka_R

5 lat temu

Moja siostra używa takie dzbanka z powodzeniem i jest z niego zadowolona:)

kornelia

5 lat temu

Taki dzbanek przyda się nie tylko alergikom, ale każdemu z nas podczas przeziębienia czy przy zapaleniu zatok:)

efemeryda

5 lat temu

Ostatnio ciągle dręczy mnie katar, to coś dla mnie.

evelka

5 lat temu

Chyba sobie kupię, bo ostatnio dręczy mnie katar alergiczny:)

fiorcia

5 lat temu

Dzbanek wydaje się całkiem prosty w obsłudze;)

violka

5 lat temu

Na podstawie filmików wnioskuję, że dzbanek jest prosty w użyciu:)

dolores

5 lat temu

Taki dzbanek to świetne rozwiązanie, które ułatwia życie i pozwala zaoszczędzić pieniądze;)

leticia

5 lat temu

Fajnie, że istnieją takie przyrządy ułatwiające życie.

irminella

5 lat temu

Taki dzbanek do płukania zatok to całkiem przydatne rozwiązanie;)

laura

5 lat temu

Jeszcze nigdy nie płukałam zatok.

fabiola

5 lat temu

Dobrze, że istnieją takie dzbanki, które ułatwiają życie.

Rita

5 lat temu

Osobiście jeszcze nie płukałam nosa, ale może trzeba zacząć?

Marcin

5 lat temu

Bardzo fajny ten dzbanek

Komentarze są wyłączone.