Płukanie nosa przy katarze alergicznym

W tym roku wiosna zawitała do nas nieco wcześniej niż zwykle. Wiele osób ta wiadomość cieszy, w końcu zdążyliśmy się stęsknić za słońcem, ciepłem i zielenią. Wczesne nadejście wiosny nie jest jednak dobrą wiadomością dla alergików, którzy zmagają się z uczuleniem na pyłki. Sezon wegetacyjny nieco przesunął się w czasie, przez co już wiele osób cierpi z powodu kataru alergicznego wywołanego pyleniem niektórych drzew i krzewów. Jak pozbyć się zalegającej w nosie wydzieliny? Płukanie nosa przy katarze alergicznym jest prostą i bezpieczną metodą przynoszącą natychmiastową ulgę.

Dlaczego katar alergiczny jest tak uciążliwy?

Katar alergiczny, choć może wydawać się niepozorny, jest niezwykle uciążliwą dolegliwością.  Problem ten na ogół występuje w okresie wiosenno-letnim, gdy w powietrzu unoszą się pyłki drzew, krzewów i zbóż, które zalicza się do najczęściej spotykanych alergenów.  Osoba uczulona nie tylko nie rozstaje się z chusteczkami, przez co nie może w pełni korzystać z odpoczynku na łonie natury, ale też zmaga się z ogromnym dyskomfortem w nocy oraz o poranku. Zalegająca wydzielina uniemożliwia zdrowy, spokojny sen, zmusza bowiem alergika do oddychania ustami. Po przebudzeniu ma on problem z oczyszczeniem zatok z zalegającej wydzieliny. Na dodatek katar alergiczny znacznie upośledza odbiór zapachów, przez co spożywane posiłki często wydają się pozbawione smaku.

Jak powstaje katar alergiczny?

U osoby borykającej się z uczuleniem każdy kontakt z alergenem (np. pyłkami drzew i krzewów)  prowadzi do uruchomienia kaskady reakcji, które mają na celu usunąć ciało obce z organizmu. Układ odpornościowy alergika mylnie rozpoznaje zagrożenie, ponieważ jest zbyt wrażliwy. W rezultacie uruchamia reakcję obronną na czynnik, który w rzeczywistości nie może nijak zaszkodzić naszemu organizmowi.  Gdy alergen wnika do górnych dróg oddechowych, dochodzi do uruchomienia mechanizmów obronnych. W ich wyniku obserwuje się obrzęk śluzówki nosa i produkcję wodnistej mazi. To właśnie ta ostatnia ma za zadanie pomóc w pozbyciu się ciała obcego, które przedostało się do górnych dróg oddechowych.  W rezultacie pojawia się katar alergiczny, który powoduje dyskomfort, a nie pełni żadnej pożytecznej funkcji, bowiem pyłki roślin nie zagrażają naszemu organizmowi. Ryzyko zostało ocenione niewłaściwie.

Jak wygląda płukanie nosa przy katarze alergicznym?

Osoby uczulone na pyłki roślin powinny regularnie przeprowadzać irygacje nosa przy użyciu roztworu chlorku sodu. Pomóc może im w tym dzbanek Rhino Horn. Pozwala on w tani i prosty sposób pozbyć się kurzu i innych ciał obcych, które zalegają w górnych drogach oddechowych, powodując dyskomfort. W dzbanku Rhino Horn przygotowujemy roztwór chlorku sodu poprzez dosypywanie do letniej wody wypełniającej dzbanek soli kuchennej wolnej od substancji przeciwzbrylających. Ilość produktu odmierzamy za pomocą załączonej miarki. Zachowując proporcje i postępując zgodnie z instrukcją załączoną przez producenta, uzyskujemy fizjologiczny roztwór chlorku sodu (stężenie 0,9%). To rozwiązanie czyni płukanie nosa ekonomicznym i  jest ono mniej kosztowne w porównaniu z innymi wyrobami do płukania nosa i zatok.

Jak działa dzbanek Rhino Horn?

Dzbanek Rhino Horn został zaprojektowany w ten sposób, iż umożliwia przepływ roztworu z jednego nozdrza do drugiego przy wykorzystaniu siły grawitacji. Stosując go, nie musimy obawiać się ryzyka związanego z nadmiernym ciśnieniem podczas irygacji. Utrzymanie dzbanka Rhino Horn jest tanie, dlatego istnieje możliwość codziennego, nawet kilkukrotnego płukania nosa, zwłaszcza w sezonie wzmożonego pylenia danego alergenu.  Dzbanek Rhino Horn stanowi sprawdzoną konstrukcję opracowaną z myślą o płukaniu nosa. Jest ona prosta i wytrzymała, a jej dezynfekcja w domowych warunkach polegająca na kilkuminutowym wyparzaniu w gorącej wodzie zapewnia długą żywotność.

https://youtu.be/9LVrfbowKw4

Sklep internetowy polskiego dystrybutora: www.dbajozatoki.pl Dzbanki Rhino Horn znajdziesz także w aptekach na terenie całej Polski.

Więcej informacji nt. dzbanków do płukania nosa Rhino Horn znajdziesz na stronie internetowej: https://www.rhinohorn.pl/