MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Napary i wywary na katar alergiczny


Napary i wywary na katar alergiczny

Napary, inhalacje ziołowe i aromatyczne, odpowiednia dieta mogą okazać się pomocne w walce z alergicznym nieżytem nosa i zatok. Niektórzy próbują też leków homeopatycznych, jednak do dziś nie potwierdzono ich skuteczności.

Domowe środki zaradcze budzą kontrowersje, szczególnie w gronie lekarzy. Ale poza polemicznymi specyfikami homeopatycznymi jest szereg naturalnych specyfików ludowych, stosowanych od wieków na różne dolegliwości.

Wiele z nich także dziś zapewnia ulgę podczas kichania, problemów z zatkanym nosem i swędzeniem oczu zapobiegawczo działają też na katar sienny.

Ads code goes here

Inhalacje

skutecznie udrażniają zatory w nosie i zatokach.

Warto dodać kilka kropel olejku eukaliptusowego do miski z gorącą wodą i przez 10-15 minut ostrożnie wdychać parę. Niektórzy stosują też Amol z wyciągiem z wielu ziół.

Grejpfrut i cytryna

gotowane w szklance wody przez 15 minut stanowią tworzą doskonały wywar na katar sienny. Do gotowania używaj tylko owoców, a nie skórek. Wystarczy ostudzić i wymieszać z naturalnym miodem w celu łagodzenia objawów alergicznych.

Napary i wywary na katar alergiczny

Napar z nagietka (Calendula) rozcieńczonego w wodzie nadaje się doskonałe do przemywania oczu, aby złagodzić objawy swędzących spojówek. Warto stosować nagietek jako ziele, w wersji bezalkoholowej. Można dodać do zakraplacza srebro koloidalne w celu wzmocnienia działania antybakteryjnego działania i zmniejszenia stanu zapalnego.

Kwasy tłuszczowe Omega-3

mogą działać korzystanie na organizm alergika, obniżając stany zapalne, powstające na skutek ataku alergenu. Dieta bogata w kwasy omega-3 może wspomóc zapobieganie występowaniu kataru siennego.

Leki homeopatyczne, stosowane przez niektórych wspomagająco przy tej wiosennej dolegliwości to na ogół
Arundo, Wyethia i Sabadilla, które mają także przeciwwskazania (zaburzają węch, szkodzą łzawiącym oczom).

Warto mieć zatem dystans do ich działania.
HJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij