Leczenie dziecka u alergologa

Alergolog potrzebny od zaraz

Specjalizacja lekarska w dziedzinie alergologii i pulmonologii nie jest zbyt popularna wśród młodych lekarzy. Dlatego też w wielu przychodniach i szpitalach brakuje lekarzy, którzy mogliby diagnozować oraz leczyć dzieci z alergiami. Często też czujność i doświadczenie pediatry decyduje o tym, czy dziecko szybko zostanie skierowane na konsultacje do specjalisty alergologa, czy też nie. W leczeniu alergii liczy się czas, bowiem w przeciwnym wypadku dziecko źle zdiagnozowane będzie leczone niewłaściwie, a objawy uczulenia będą się jedynie pogłębiać.

Przy zapisywaniu dziecka do alergologa niejednokrotnie na pierwszą wizytę trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Co w tym czasie robić z duszącym się od kaszlu dzieckiem czy z wysypką pokrywającą całe ciało naszej pociechy? Cóż, rodzice chcieliby zadbać o zdrowie swojego maleństwa, ale często nie wiedzą, do kogo zwrócić się w takim przypadku o pomoc. Innym problemem jest to, że badania pozwalające na zdiagnozowanie alergii – panele pediatryczne czy testy skórne u większych dzieci – również przeprowadzane są na zapisy, a na swoją kolej trzeba długo czekać. Warto w takim wypadku przemyśleć, czy nie lepiej byłoby wykupić pakiet prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego dla całej rodziny?

Leczenie dziecka u alergologa

Na czym polega prywatna opieka zdrowotna?

Lekarze specjaliści przyjmują w szpitalach i przychodniach, a oprócz tego w swoich prywatnych gabinetach lekarskich. Jeśli dziecko często choruje i wymaga specjalistycznych konsultacji lub badań, na pewno taniej będzie wykupić pakiet ubezpieczenia zdrowotnego dla rodziny niż płacić każdorazowo za wizytę prywatną u specjalisty. Rodzinne ubezpieczenie zdrowotne wykupione np. w firmie ubezpieczeniowej Signal Iduna pozwala na korzystanie przez głównego ubezpieczonego oraz jego najbliższych, w tym dzieci, ze świadczeń medycznych, m.in. z konsultacji u specjalistów, specjalistycznych zabiegów ambulatoryjnych, pielęgniarskich czy szpitalnych, z badań i diagnostyki obrazowej czy z wizyt domowych.

Autor zewnętrzny