Alergia u dzieci LECZENIE I PROFILAKTYKA

LATOPIC® – idealne szczepy probiotyczne dla Twojego dziecka

LATOPIC® – idealne szczepy probiotyczne dla Twojego dziecka

Działanie LATOPIC® : Trzymiesięczna kuracja zmniejsza rozległość i nasilenie objawów AZS oraz przyspiesza rozwój tolerancji na białka mleka krowiego. Należy pamiętać, że dzieci ze stwierdzoną alergią mają nieszczelną barierę jelitową, co umożliwia przechodzenie alergenów przez błony śluzowe oraz rozwój bakterii chorobotwórczych. Szczepy zawarte w preparacie LATOPIC® uszczelniają barierę jelitową, chroniąc tym samym przed przechodzeniem alergenów i bakterii chorobotwórczych.

Bardzo często objawy związane z nietolerancją laktozy są podobne do objawów alergii pokarmowej np. wzdęcia, bóle brzucha, kolki, czy wodnista biegunka. Szczepy zawarte w preparacie LATOPIC® wykazują wysoką aktywność fermentacyjną, mają zdolność fermentacji laktozy i galaktozy, dlatego preparat ten powinien być przyjmowany przez osoby, które nie tolerują tych sacharydów.

LATOPIC® to trzy idealnie dobrane i przebadane szczepy bakterii probiotycznych: Lactobacillus paracasei ŁOCK 0919, Lactobacillus casei ŁOCK 0908 oraz Lactobacillus casei ŁOCK 0900.
Szczepy te :

LATOPIC® – idealne szczepy probiotyczne dla Twojego dziecka

  • Mają polskie pochodzenie, dopasowane są do mikrobioty polskich dzieci
  • Wykazują wysoki poziom bezpieczeństwa potwierdzony badaniami na dzieciach do 2. roku życia
  • Korzystnie wpływają na kształtowanie i dojrzewanie bariery jelitowej
  • Indukują rozwój mechanizmów antyalergicznych
  • Uszczelniają barierę jelitową
  • Wykazują zdolność do fermentacji laktozy i galaktozy, co wskazuje na celowość ich przyjmowania przez ludzi, którzy nie tolerują tych sacharydów
  • Wykazują antagonizm wobec bakterii szpitalnych Pseudomonas aeruginosa i Staphylococcus aureus
  • Staphylococcus aureus to bakteria, która występuję u dzieci z AZS

LATOPIC® jest jedynym na rynku polskim preparatem zawierającym polskie szczepy bakterii kwasu mlekowego, których skuteczność w alergii pokarmowej została potwierdzona badaniami klinicznymi z udziałem polskich dzieci. Wybierając probiotyk należy zwrócić uwagę na pochodzenie szczepów i na populację, na której były wykonane badania.

LATOPIC® to trzy szczepy probiotyczne, które oprócz właściwości antyalergicznych wykazują cechy typowe dla probiotyków stosowanych w antybiotykoterapii i przy biegunkach. Szczepy te mają silne działanie antagonistyczne skierowane przeciwko licznym patogenom, korzystnie modulują skład mikroflory jelitowej oraz korzystnie wpływają na barierę jelitową, która w trakcie antybiotykoterapii lub biegunek może zostać uszkodzona i wtedy może dojść do zaostrzenia objawów alergii.

LATOPIC® – Pierwszy krok w alergii pokarmowej i atopowym zapaleniu skóry
Więcej informacji o produkcie na www.latopic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *