Jak zmniejszyć ilość alergenów w mieszkaniu

Szacuje się, że 40% Polaków boryka się ze schorzeniem o podłożu alergicznym. Liczba osób zmagających się z różnymi formami uczulenia wciąż rośnie. Wpływa na to kilka czynników, w tym zanieczyszczenie środowiska, nadmierna higienizacja życia codziennego oraz sposób, w jaki przyszliśmy na świat. Obecnie uważa się, że cesarskie cięcie zwiększa ryzyko wystąpienia alergii u dziecka, ponieważ uniemożliwia zasiedlenie przewodu pokarmowego noworodka dobrymi szczepami bakterii kwasu mlekowego z organizmu matki. Najwięcej Polaków boryka się z uczuleniem na roztocze kurzu domowego. W naszym artykule podpowiadamy, jak zmniejszyć ilość alergenów w mieszkaniu i cieszyć się dobrym samopoczuciem.

Dlaczego objawy alergii na roztocza nasilają się jesienią?

Roztocze to zwierzęta zaliczane do małych pajęczaków. Odżywiają się one martwym naskórkiem, dlatego chętnie namnażają się na materacach, kocach, poszewkach od poduszek, szalikach, czapkach itp. Tym, co uczula wielu Polaków, są białka obecne w odchodach roztoczy. Choć na kontakt z roztoczami kurzu domowego jesteśmy narażeni nieustannie, to w rzeczywistości objawy uczulenia ulegają nasileniu w okresie jesienno-zimowym. Wynika to z faktu, iż wraz ze spadkiem temperatur na zewnątrz, rzadziej wietrzymy nasze mieszkania. Nie chcemy ich nadmiernie wychładzać. Namnażaniu roztoczy  i ich wysokiej koncentracji w powietrzu sprzyja też sezon grzewczy. Ponadto w okresie jesienno-zimowym nieco rzadziej pierzemy pościel, ponieważ nie mamy jej gdzie suszyć. Nie wystawimy jej na balkon czy do ogrodu, a suszenie prania w domu przebiega dużo wolniej, ponieważ proces ten przyspiesza wiatr i słońce, do których nie mamy dostępu w swoim mieszkaniu.

Alergeny roztoczy przedostają się do dróg oddechowych

Alergeny roztoczy są szczególnie niebezpieczne, ponieważ unoszą się w powietrzu i wraz z nim przedostają się do dróg oddechowych, gdzie przyczyniają się do uszkodzenia nabłonka i rozwoju chorób alergicznych.  Problemu tego nie należy lekceważyć, ponieważ nieleczone uczulenie z czasem może przerodzić się nawet w astmę.

Poznaj bezpieczne sposoby na zmniejszenie ilości alergenów w domu

Do często spotykanych alergenów w naszych mieszkaniach należą też sierść zwierząt domowych oraz zarodniki grzybów pleśniowych – Cladosporium i Alternaria, których koncentracja w powietrzu jesienią jest dosyć wysoka.  Na szczęście istnieją bezpieczne i sprawdzone sposoby pozwalające na eliminację potencjalnych alergenów z naszego mieszkania. Po pierwsze, powinniśmy pamiętać o regularnych wietrzeniu pomieszczeń w naszym domu. Po drugie, warto często prać pościel w temperaturze co najmniej 60 stopni Celsjusza. Po trzecie, należy regularnie odkurzać mieszkanie i wycierać kurze. Po czwarte, pomocny może okazać się Allergoff Spray Neutralizator Alergenów Kurzu Domowego.

Kiedy warto po niego sięgnąć? Allergoff Spray Neutralizator Alergenów Kurzu Domowego

Allergoff spray to bezpieczny preparat,  który dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii neutralizuje alergeny obecne w kurzu domowym. W rezultacie redukuje ryzyko rozwoju uczulenia lub zaostrzenia przebiegu alergii.  Jednorazowe użycie preparatu zapewnia ochronę przez 6 miesięcy.  Allergoff został dokładnie przebadany, dlatego jego stosowanie w domu jest bezpieczne, również dla dzieci i zwierząt. Atutem omawianego preparatu jest też łatwość w użyciu. Jak dowiodły przeprowadzone badania kliniczne*, w mieszkaniach 89,9% osób stosujących wyżej wspomniany produkt odnotowano znaczny spadek stężenia alergenów w powietrzu. Pacjenci zadeklarowali również znaczące zmniejszenie objawów alergii i ilości przyjmowanych leków przeciwalergicznych,

Zaleca się, aby Allergoff był stosowany u osób zmagających się z kaszlem alergicznym, alergicznym nieżytem nosa oraz alergicznym zapaleniem spojówek.  Ponadto wyżej wspomniany preparat rekomenduje się ludziom, u których zdiagnozowano alergię w celu złagodzenia jej przebiegu. Allergoff można też stosować profilaktycznie, aby zapobiec rozwojowi alergii u dzieci i dorosłych.

Co powinniśmy spryskać sprayem Allergoff?

Preparat  posiada szerokie spektrum działania.  Neutralizuje nie tylko alergeny roztoczy kurzu domowego, ale też alergeny zwierząt domowych, grzybów pleśniowych i pyłki roślin.  Allergoff jest preparatem do stosowania zewnętrznego, którym zaleca się spryskać miejsca stanowiące siedlisko alergenów, m.in.: materace, meble tapicerowane, zasłony, kołdry, poduszki, legowiska zwierząt domowych, dywany, fotele i zabawki pluszowe.

Jak działa Allergoff?

Allergoff neutralizuje alergeny kurzu domowego, poprzez zmianę ich budowy chemicznej oraz skleja alergeny w większe cząstki, co pozwala na ich efektywne usunięcie ze środowiska. Dzięki  temu zmniejsza objawy alergii i korzystnie wpływa na samopoczucie pacjenta.

Alergeny w tkaninach – jak się ich skutecznie pozbyć nie niszcząc tkanin?dodatek do prania Allergoff Wash

Aby usunąć alergeny także z pościeli, ubrań czy ręczników warto sięgnąć po dodatek do prania Allergoff Wash.  Preparat ten działa w niskich temperaturach, co jest istotne w przypadku delikatnych tkanin takich jak jedwab, wiskoza czy cienka bawełna, które mogłyby ulec zniszczeniu podczas prania w temperaturze 60 stopni zalecanej do eliminacji alergenów roztoczy kurzu domowego. Wykazano, iż Allergoff Wash usuwa z tkanin alergeny, jak również pasożyty. Ponadto chroni przed nimi zwierzęta domowe. Jednocześnie Allergoff Wash redukuje ryzyko przeniesienia kleszczy do środowiska domowego. Produkt ten należy stosować do namaczania tkanin przed praniem ręcznym lub w pralce, może być także stosowany w pralkach z funkcją namaczania. Czas namaczania powinien wynosić 30 minut. Jedna saszetka wystarcza na 5 kg prania.

Więcej informacji nt. preparatów Allergoff,  znajdziecie na stronie internetowej https://www.allergoff.pl

Pod marką Allergoff dostępne są również barierowe wyroby medyczne Allergoff atopy do pielęgnacji skóry atopowej, bardzo suchej i wrażliwej oraz skóry dzieci. Cała linia atopy nie zawiera parafiny, substancji zapachowych, barwników i parabenów. Jej regularne stosowanie wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, łagodzi świąd, pieczenie i ogólny dyskomfort.

* Katedra i Kliniczny Oddział Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii w Zabrzu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach