leczenie astmy

Imbir nie tylko poprawia walory smakowe potraw i napojów, ale też wpływa korzystnie na funkcjonowanie naszego organizmu. Nie bez powodu bywa określany mianem cudu botaniki. Ta wyjątkowa przyprawa znalazła zastosowanie zarówno w kuchni, jak i medycynie.  Substancje zawarte w korzeniu imbiru okazały się skutecznym lekiem w walce z bakteryjnym zakażeniem dróg oddechowych.  Ta dobroczynna przyprawa ułatwia również oddychanie chorym na astmę.  Jak to możliwe? Imbir zawiera związki, które wzmacniają działanie tradycyjnych leków rozszerzających oskrzela.

Imbir wspomaga leczenie astmy

Imbir nadzieją dla astmatyków

 

Najnowsze odkrycia naukowców stanowią powiew nadziei dla astmatyków. Dychawica jest chorobą społeczną, o czym świadczy jej zasięg. Co roku wzrasta liczba osób cierpiących z powodu ataków duszności, które towarzyszą astmie. Choć  naukowcom nie udało się ustalić przyczyny tego schorzenia, mają oni dobre wiadomości dla osób dotkniętych tą przypadłością. W ciągu ostatnich 40 lat na rynku farmaceutycznym pojawiło się wiele leków, które skutecznie zwalczają objawy choroby.  Astmatyk, który regularnie przyjmuje medykamenty i stosuje się do zaleceń lekarza,   coraz częściej może zapomnieć o atakach duszności.

Właściwości prozdrowotne imbiru

Imbir nie po raz pierwszy znajduje się w kręgu zainteresowań firm farmaceutycznych. Ta wyjątkowa przyprawa od lat jest wykorzystywana przy produkcji specyfików wspomagających trawienie. Jak działa imbir? Wyodrębniony z niego olejek stymuluje wydzielanie soków żołądkowych. Warto również pamiętać, iż imbir wpływa korzystnie na procesy krążenia,  zapobiega zakrzepom i przyczynia się do zmniejszenia poziomu cholesterolu.  Zmagasz się z chorobą lokomocyjną i nie najlepiej znosisz podróże? Zanim wsiądziesz do samochodu, autobusu, pociągu itp. wypij herbatę ze startym korzeniem imbiru. Ta egzotyczna przyprawa znana jest z właściwości przeciwwymiotnych.

O imbirze warto pamiętać zwłaszcza jesienią, kiedy to przeziębienia i grypa stanowią plagę.  Jeśli chcesz ustrzec się przed chorobą i cieszyć dobrym zdrowiem, w twojej kuchni nie może zabraknąć tej niezwykłej przyprawy. Imbir stanowi bogate źródło substancji o działaniu przeciwzapalnym, które zwalczają drobnoustroje chorobotwórcze. Dopadł cię jesienny katar? Przygotuj napar z imbiru i tymianku, dzięki niemu szybciej powrócisz do pełni sił.  Z kolei wywar z imbiru sprawdzi się przy płukaniu gardła.

Dzięki prężenie rozwijającej się medycynie możemy opanować przebieg astmy. Pacjenci, którzy regularnie przyjmują właściwie dobrane leki, funkcjonują normalnie. Wszystko wskazuje na to, iż działanie leków rozszerzających oskrzela może być wzmacniane za sprawą substancji pochodzących z imbiru.

Irmina