Życie z alergią

Dlaczego ona go goni, a on ucieka?

Zapewne nie raz widziałaś pary lub sama byłaś w takim związku, w którym ona goniła faceta, a on przed nią uciekał. Wbrew pozorom to nie jest rzadko spotykana sytuacja. Dlaczego ona go goni, a on ucieka

Zapewne nie raz widziałaś pary lub sama byłaś w takim związku, w którym ona goniła faceta, a on przed nią uciekał. Wbrew pozorom to nie jest rzadko spotykana sytuacja. Dlaczego ona go goni, a on ucieka?

Dlaczego ona go goni?

Kobieta, która goni faceta, z pewnością w przeszłości doświadczyła już takiej sytuacji. Mogła mieć niedostępnego chłopaka w liceum lub ojca, którego nigdy nie było w domu. Niestety, bardzo często zdarza się tak, że dziewczynki wychowują się bez ojca, ponieważ ten zostawił ich matkę i odszedł do innej kobiety, całkowicie zapominając o dziecku. Albo on mieszkał z nią, ale nigdy nie miał dla niej czasu, gdyż bez reszty pochłaniała go praca lub wymagająca pasja. Mogło też się tak zdarzyć, że ojciec okazywał więcej zainteresowania innym kobietom ze swojego otoczenia niż własnej córce. W rezultacie ona często zabiegała o jego uwagę. Starała się mu w jakiś sposób pokazać. Zna tylko jeden wzorzec miłości. O uczucie mężczyzny trzeba żebrać. W rezultacie podświadomie na swoich partnerów wybiera tylko mężczyzn zdystansowanych, takich, o uczucie których rzeczywiście trzeba zabiegać. Taka kobieta cieszy się z okruchów zainteresowania, jakie dostaje i w rezultacie jest niezwykle podatna na manipulację.

Dlaczego on ucieka?

On z kolei mógł mieć bardzo kontrolującą matkę. Być może ojciec zbyt często sięgał po alkohol i to on musiał być partnerem dla swojej matki.  Wysłuchiwać jej narzekań, wspierać ją w trudnych chwilach, pomagać w opiece nad młodszym rodzeństwem. Matka chciała od niego tylko więcej i więcej. Ciągle narzekała, że on daje z siebie za mało.  W rezultacie, iż nie zna on innej relacji z kobietą, to podświadomie wybiera sobie partnerki podobne do swojej matki. Kontrolujące, nieustannie wymagające atencji etc.  Gdy ona  ciągle się czegoś domaga, on się oddala. W rezultacie partnerka jeszcze mocniej narzeka i utyskuje, przez co on oddala się jeszcze bardziej.

Co powinna zrobić kobieta, która goni faceta?

Kobieta, która goni faceta, powinna skoncentrować się na sobie. Całą energię i miłość, jaką okazuje mężczyźnie, powinna przenieść na siebie. Zamiast martwić się o niego, powinna skupić się na sobie. Na wyjściach z przyjaciółmi, samorozwoju, pracy zawodowej, wieczornym spa dla siebie, rozwijaniu własnych pasji. Gdy poczuje się szczęśliwa sama ze sobą, znajdzie sobie atrakcyjne zajęcie, przestanie kontrolować mężczyznę, a on w rezultacie zacznie skracać dystans.

Co powinien zrobić mężczyzna, który ucieka?

On z kolei powinien uświadomić sobie, czy naprawdę chce związku, jest na niego gotów. Być może tkwi w nim, bo nie wypada inaczej, wszyscy koledzy pozakładali już rodziny. Albo jest to dla niego wygodne rozwiązanie, ponieważ partnerka sprząta i gotuje.  On także powinien uświadomić sobie działający mechanizm. Jeśli naprawdę kocha kobietę, nie może ciągle przed nią uciekać, musi zacząć okazywać jej miłość i zainteresowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *