MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Czy można wyrosnąć z alergii?


Czy można wyrosnąć z alergii?

Na alergie (wziewne, pokarmowe i skórne) najczęściej chorują niemowlęta i małe dzieci. Nawet co piąte dziecko boryka się z trudnymi dolegliwościami alergicznymi. Czy jest szansa, że maluch wyrośnie z choroby?

Czy można wyrosnąć z alergii?

Wśród dzieci najczęstsze są alergie skórne, nieco rzadziej występuje alergia pokarmowa. U dzieci starszych dominuje alergiczny nieżyt nosa. Statystyki potwierdzają, że najwięcej zachorowań występuje u dzieci do 3-5 lat. Później alergie mogą stopniowo zanikać. W przypadku alergii pokarmowej ma to związek z dojrzewaniem układu pokarmowego u małych dzieci. Aby sprawdzić, czy malec wyrósł z alergii warto wprowadzić do jego diety niewielką ilość uczulającego pokarmu (np. mleka krowiego czy innego rodzaju białka).

Jeśli objawy się nie pojawią, oznacza to, że można powoli wprowadzać go do diety dziecka. Alergia skórna również może stopniowo ustępować ze względu na dojrzewanie układu immunologicznego, który lepiej radzi sobie z alergią i tzw. „przyzwyczajenie się” do alergenów. Warto wiedzieć, że z alergii wyrasta nawet do 80% dzieci.

Ads code goes here

Czy można wyrosnąć z alergii?

Pojawia się i znika?

Alergia to choroba niejednorodna. Może zarówno pojawić się jak i ustąpić w każdym okresie życia. Zanik objawów alergicznych nie jest równoznaczny z zanikiem choroby. Alergia może jedynie „przyczaić się” w organizmie, by wybuchnąć ze zdwojoną siłą po kilku latach lub co jakiś czas ustępować i pojawiać się na nowo. Niestety, przy alergii nie ma jednej reguły i prawidłowości, dlatego nawet ustąpienie objawów powinno być powodem do stałego kontaktu z alergologiem i dbania o siebie.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij