Alergik z psem - mity i fakty

Kiedy i gdzie

Szkolenie odbędzie się 8 grudnia 2012r. w Warszawie (dokładny adres zostanie podany w późniejszym terminie). Zajęcia odbędą się w godz. 10.00-16.00 z krótkimi przerwami na kawę i herbatę. Rejestracja uczestników od godz. 9.30-10.00.

Program

Temat tzw. alergii na psa budzi do dzisiaj wiele niejasności, wielu lekarzy wydaje często bardzo szybkie decyzje bez poznania dokładnego podłoża choroby i jej faktycznego powodu. Infekcje dróg oddechowych, astma, alergie zwierzęce, każda z tych dolegliwości ma inne, odrębne bezpośrednie i pośrednie przyczyny. Czy faktycznie są to przeciwwskazania do posiadania psa? Czy dziecko z alergią ma możliwość zdobycia wiedzy na temat tego, jaką istotą jest pies, by nauczyć się prawidłowych i bezpiecznych postaw w kontakcie z nim?

Szkolenie powstało z myślą o wsparciu rodziców, opiekunów dzieci borykającymi się z alergiami zwierzęcymi oraz tych wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat alergii i astmy. *Skierowane jest także do osób, które prowadzą zajęcia edukacyjne z udziałem psa* i potrzebują informacji, jak przeprowadzić je bezpiecznie w grupie z dzieckiem ze stwierdzoną alergią lub astmą. Podczas 6h spotkania znajdziecie wiele odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Tematyka szkolenia:

 • alergia i astma – różnice i przyczyny powstawania;
 • alergeny zwierzęce, co najczęściej uczula;
 • mit idealnego psa dla alergika;
 • podjęcie odpowiednich kroków w przypadku stwierdzenia alergii;
 • właściwe zorganizowanie przestrzeni domu alergika mieszkającego z psem;
 • bezpieczne prowadzenia zajęć z udziałem psa dla dzieci i młodzieży.

Alergik z psem - mity i fakty

Koszt uczestnictwa

cena do 26 listopada – 150 PLN
cena po 26 listopada – 200 PLN

 • ostateczny termin wpłaty: 1.12.2012
 • 10% zniżka od podanych powyżej kwot, przysługuje: osobie, która uczestniczyła w naszych wcześniejszych szkoleniach i warsztatach; członkom organizacji dogo-/kynoterapeutycznych; członkom organizacji pro-zwierzęcych.

Dane do przelewu:
Fundacja Terapeutyczna Pies dla Stasia
ul. Batalionów Chłopskich 76 m 52, 01-308 Warszawa
Numer rachunku bankowego:
27 1160 2202 0000 0000 7371 1200
(z dopiskiem: opłata za warsztaty Alergik z psem – mity i fakty + imię i nazwisko kursanta)

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu, skrypt oraz możliwość konsultacji w zakresie prowadzenia zajęć z dziećmi z alergią lub astmą w placówkach szkolnych.

Warunki uczestnictwa

 • wysłanie drogą mailową na adres: pies-dla-stasia@wp.pl wypełnionego zgłoszenia najpóźniej do 1 grudnia 2012r.;
 • wniesienie opłaty na konto Fundacji do dnia 1 grudnia 2012r. i wysłanie skanu dowodu wpłaty na powyższy adres mailowy.
  * Wysłanie zgłoszenia jest jedynie rezerwacją miejsca, dopiero dokonanie opłaty gwarantuje uczestnictwo. Liczba miejsc jest ograniczona.
 • W wypadku rezygnacji z uczestnictwa po 1 grudnia nie ma możliwości otrzymania zwrotu wniesionej opłaty ani przeniesienia jej na kolejny termin szkolenia.

Prowadzący:

Tomasz Wrzosek – trener Profilaktyki Pogryzień, właściciel 3 psów, osoba z dużym doświadczeniem w zakresie alergii oraz astmy (szkolenia i warsztaty prowadzone przez dr. Ewe Najberg, szefową kliniki alergologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie). Od urodzenia chory na astmę niealergiczną oraz alergie różnego rodzaju (w tym zwierzęce).

Kontakt:

Tomasz Wrzosek: 504-046-528 email: pies-dla-stasia@wp.pl

Dodatkowe informacje

Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny. Szkolenie odbędzie się pod warunkiem zebrania grupy szkoleniowej – w innym przypadku zaproponowany zostanie inny termin, a osoby już zgłoszone będą mieć pierwszeństwo w rezerwacji miejsc.

Więcej informacji na stronie www.pies-dla-stasia.waw.pl

Portal MojeAlergie.pl objął patronatem medialnym to wydarzenie.

Serdecznie zapraszamy!