MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Alergia u dzieci

Alergia u dzieci to problem, który spędza sen z powiek wielu rodzicom. Czy możliwe jest wyrośnięcie z alergii? Co najczęściej uczula dzieci? Jak postępować, gdy problemem maluszka jest alergia na mleko? Czy u dziecka może występować uczulenie na gluten? Jak wybrać zabawki dla alergika? Jak wygląda pielęgnacja skóry alergicznej u niemowlaka? Czym różni się alergia na mleko od nietolerancji laktozy? Jaką rolę w profilaktyce alergii odgrywa karmienie piersią?

 

 

 • Jak dbać o zabawki alergika?

  Jak dbać o zabawki alergika?

  Zabawki porozrzucane po mieszkaniu – taki widok zna każdy rodzic. Na zabawkach gromadzą się alergeny i bakterie. Codzienna zabawa może zakończyć się zwiększonymi objawami alergii. Dbanie o czystość, także akcesoriów do zabawy, może przyczynić się do polepszenia komfortu życia małego alergika. Jak dbać o zabawki alergika?

 • Alergia u dzieci – jak pomóc maluszkowi przetrwać dokuczliwe objawy?

  Alergia u dzieci – jak pomóc maluszkowi przetrwać dokuczliwe objawy?

  Alergia to nadmierna reakcja układu odpornościowego na niegroźne czynniki pochodzące z otoczenia. Alergeny są traktowane przez organizm jak szkodliwe patogeny. Zetknięcie z nimi wywołuje przykre objawy ze strony skóry, układu oddechowego lub przewodu pokarmowego. Uczulenie może być wywołane przez niektóre pokarmy, substancje wziewne, a także związki chemiczne mające kontakt ze skórą. Alergia u dzieci może

 • Świąteczne prezenty dla dzieci

  Świąteczne prezenty dla dzieci

  Dzieci, są bez wątpienia osobami, które najbardziej czekają na Boże Narodzenie. Święta są dla nich niczym bajkowa kraina, która rozpościera się wokół. Kolorowe bombki, barwne iluminacje i oczywiście prezenty pod choinką, tworzą niepowtarzalny klimat świąt. Warto zadbać o to, by świąteczne prezenty dla dzieci były kreatywne. Co możemy podarować naszym milusińskim?

 • Świąteczne słodkości dla alergika

  Świąteczne słodkości dla alergika

  Święta alergika nie muszą wiązać się z rezygnacją z pysznych ciastek i innych deserów. Bezpieczne i pyszne słodkości dla alergika to alternatywa dla makowca czy sernika. Z łatwością przygotujemy je w domu, ciesząc się z bożonarodzeniowych przygotowań.

 • Prezenty na Mikołajki dla alergika

  Prezenty na Mikołajki dla alergika

  Mikołajki to wyjątkowy dzień. Nie tylko najmłodsi czekają na prezenty. W przypadku alergików, z prezentami musimy uważać, by nie popełnić gafy i nie wylądować na szpitalnym oddziale z nagłym atakiem alergii. Postanowiliśmy przygotować listę bezpiecznych upominków. Jakie prezenty na Mikołajki podarować alergikom?

 • Zdrowe jelita u dziecka

  Zdrowe jelita u dziecka

  Na pracę całego organizmu wpływają jego poszczególne organy. Jelita także mają w tym swój udział, większy niż nam się zdaje. Dlaczego zdrowe jelita u dziecka są tak ważne w jego przyszłym rozwoju?

 • Mity na temat żywienia dzieci w chorobie

  Mity na temat żywienia dzieci w chorobie

  W czasie infekcji zwracamy większą uwagę na składniki diety naszych dzieci. Organizm potrzebuje wtedy więcej składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Lecz nie wszystkie zalecenia są prawdziwe i bezpieczne dla maluchów. Jakie są mity na temat żywienia dzieci w chorobie?

 • Śniadanie polskich dzieci

  Śniadanie polskich dzieci

  Śniadanie – podstawowy posiłek dnia, bez którego nie powinniśmy wychodzić z domu, zwłaszcza w okresie zimowym. Rodzice miewają problem z przekonaniem maluchów do zjedzenia tego ważnego posiłku. Jak wygląda śniadanie polskich dzieci? Weryfikujemy rzeczywistość z oczekiwaniami!

 • Orzeszki ziemne dla niemowląt

  Orzeszki ziemne dla niemowląt

  Orzeszki ziemne są silnym alergenem pokarmowym. Producenci produktów muszą ostrzegać przed nimi na opakowaniach. Ale badacze z Ameryki wykazali, że popularne fistaszki można podawać dzieciom już w okresie niemowlęcym.

 • Suche powietrze sprzyja alergii

  Suche powietrze sprzyja alergii

  Sezon grzewczy trwa, a wraz z nim szczelnie pozamykane okna i kaloryfery odkręcone na full. Nie ma nic gorszego dla alergika, niż suche powietrze, które niestety sprzyja alergii. Jak dbać o powietrze w mieszkaniu, by mieć ciepło i uniknąć problemów zdrowotnych?

 • Niebezpieczne zabawki dla dzieci

  Niebezpieczne zabawki dla dzieci

  Dbamy o swoje pociechy i chcemy dla nich jak najlepiej. Zagrożenia czekają na nie wszędzie i nie jesteśmy w stanie trzymać dzieci pod kloszem. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że popularne zabawki czy akcesoria mogą stanowić źródło alergii u naszego malucha. Dziś prezentujemy niebezpieczne zabawki dla dzieci. Na co warto zwrócić uwagę?