Gorący temat! KURZ Rodzaje alergii i Uczulenia

Acarix – naturalnie na roztocza

acarix

World Allergy Organization wskazuje na stałą tendencja do globalnego zwiększania się częstości występowania chorób alergicznych, a u około 30-40% populacji świata występuje przynajmniej jedno schorzenie alergiczne. W Polsce zgodnie z aktualnymi badaniami (ECAP prof. Bolesław Samoliński 2008) dodatnie testy alergiczne ma 40% społeczeństwa polskiego i liczba ta ciągle rośnie. Aż 50% tej grupy (6 mln) to osoby uczulone na roztocze kurzu domowego. Roztocze są statystycznie w populacji polskiej równie często uczulającym alergenem jak trawy.

Kurz  podstępny truciciel

Wszechobecny Kurz jest nośnikiem wielu alergenów w tym: alergenów roztoczy, ale także alergenów zwierząt domowych takich jak sierść i ślina kota i psa, alergenów pleśni, grzybów, pyłków roślin i owadów. Stała ekspozycja na działanie tych  alergenów może objawiać się: problemem z górnymi drogami oddechowymi, katarem alergicznym, zaczerwienionymi oczami, zalegającą wydzieliną w nosie, łzawieniem, kaszlem,  sennością i osłabieniem. Najczęstszą konsekwencją  stałego narażania może być astma oskrzelowa lub atopowe zapalenie skóry.

Walka z roztoczem kurzu jest trudna i uciążliwa, gdyż nie ma uniwersalnego sposobu na pozbycie się tych mikroorganizmów. Sezon grzewczy, wysoka temperatura pomieszczeń, rzadkie wietrzenie, wilgoć, sprzyja namnażaniu się roztoczy w sposób, nad którym mamy bardzo ograniczoną kontrolę.

 

Broń na roztocza

Specjaliści alergolodzy zalecają stosowanie środków eliminujących roztocza, których na rynku jest duża ilość. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie będą w równym stopniu spełniać pokładane w nich nadzieje. Należy stosować produkty sprawdzone i przebadane pod kontem skuteczności bo to gwarantuje obniżenie stężenia alergenów w naszym  środowisku,  a tym samym zredukowanie objawów alergicznych i lepsze samopoczucie.

Problemu niestety  nie rozwiązują lub rozwiązują połowicznie preparaty biobójcze. Po aplikacji martwe roztocza a konkretnie ich odnóża i pozostałe resztki kałowe w postaci białka nadal będą  uczulać i wywoływać objawy alergiczne. Skuteczny i zarazem alternatywnym sposobem do stosowania produktów biobójczych czy częstego sprzątania jest sięgnięcie po preparaty antyalergiczne z serii Acarix.

 

Dlaczego  Acarix jest skuteczny?

Fragmentami budowy alergenów są epitopy, czyli determinanty antygenowe łączące się bezpośrednio z przeciwciałem. Epitopy zbudowane są z białka, a  każdy epitop charakteryzuje się swoistą budową przestrzenną. Białko alergenu posiada kształt rozpoznawany przez przeciwciało i gdy zostanie rozpoznany następuje wiązanie antygenu przez przeciwciało,  a w następstwie zachodzi odpowiedź alergiczna ze strony organizmu człowieka.

Acarix naturalny denaturat alergenów wziewnych

 

Acarix bezpośrednio denaturuje epitop czyli pozbawia go kształtu, swojej budowy tak aby przeciwciało nie rozpoznało go jako potencjalnego zagrożenia i nie wywoływało reakcji alergicznej. Acarix nie jest preparatem biobójczym i nie ma za zadanie zabijać, czy odstraszać roztoczy, gdyż to nie eliminuje problemu. Związki alergizujące, martwe tkanki roztoczy oraz ich odchody nadal pozostaną w naszym otoczeniu i będą uczulać.

Preparat  został klinicznie przebadany pod kontem skuteczności w dwóch niezależnych ośrodkach badawczych:  IBT Reference Labolatory Lenaxa Kanzas USA i The University of Auckland School of Medicine w Nowej Zelandii. W podsumowaniu badań zostaje wykazane, że próbki substancji aktywnej w zależności od stężenia i tego czy były badane w testach monoklonalnych czy poliklonalnych, ich właściwości denaturujące, a więc a eliminujące alergeny z naszego środowiska wynosiły 98% w próbce kurzu.

 Dlaczego wybrać Acarix spray na roztocza?

Zaletą preparatów Acarix jest to że są  całkowicie naturalne, nie zawierają akarycydu, benzoesanu benzylu, kwasu taninowego, nie zawierają  gazów pędnych, fosfatów, związków lotnych, destylatów chemicznych.

Acarix podczas aplikowania nie podrażnia i nie wydziela uciążliwego zapachu. Nie ma konieczności wietrzenia pomieszczeń bądź odkurzania bezpośrednio po aplikacji.

Substancja aktywna preparatu opatentowana przez firmę Gemtek Product z USA  jest pozyskana naturalnie, z bio mineralnych komponentów i ekstraktów roślinnych,  jest skuteczna, całkowicie naturalna,  biodegradowalna i bezpieczna dla ludzi i otoczenia.

Acarix spray może być stosowany wielokrotnie i działa aż do sześciu miesięcy po jednorazowej aplikacji, co zapewnia nam długotrwałą i skuteczną ochronę.

Jeśli chcemy obniżyć stężenie alergenów w środowisku w którym przebywamy warto również zwrócić uwagę na preparat do prania Acarix  Wash. Jedyny  środek do prania tkanin w temperaturze poniżej 60 stopni Celsjusza który jest skuteczny i nie wymaga wstępnego namaczania tkanin. Niezwykle wygodny w użyciu środek na roztocza, który wystarczy dodać do ostatniego cyklu płukania tkanin w pralce automatycznej. Acarix  Wash działa w ten sam sposób jak spray na roztocza Acarix czyli neutralizuje alergeny poprzez denaturację struktury białka uczulającego.

Produkty z serii Acarix  mogą przynieść wszystkim osobom uczulonym nowy wymiar efektywnej walki z alergią bez stosowania silnej agresywnej chemii, a także mogą spełniać kluczową rolę w profilaktyce antyalergicznej  szczególnie u małych dzieci i niemowląt. Regularne stosowanie może prowadzić do zwiększenia odporności organizmu oraz prowadzić do skutecznego zapobiegania infekcji górnych dróg oddechowych oraz gardła.

Firma Clean-bi jest dystrybutorem takich produktów z serii Acarix jak Acarix Wash, Acarix Filter i Acarix Spot.

Więcej informacji o produktach Acarix znajdziesz na stronie i w sklepie: www.acarix.pl

acarix

Tekst partnera

Komentarze (10)

edyta_z

3 lata temu

Nie znam tych produktów, ale chętnie je wypróbuję, a nuż mi pomogą;)

polina

3 lata temu

Widzę, że Acarix ma całkiem spore portfolio, może coś wypróbuję i przekonam się na własnym przykładzie o skuteczności tych preparatów.

lola

3 lata temu

Ja po raz pierwszy spotykam się z tym preparatem, ale myślę, że nie zaszkodzi go wypróbować.

Piotrek

3 lata temu

Nigdy nie słyszałem o tym preparacie. To, że trzeba prać np pościel w minimum 60 stopni to akurat pamiętam. Czasami piorę w 90 stopniach. Bardzo dużo zależy od samej jakości pościeli.

olena

3 lata temu

Naturalne rozwiązania są najlepsze;)

linda

3 lata temu

Po raz pierwszy spotykam się ze środkiem o tak ciekawym sposobie działania:)

anielka

3 lata temu

Dobrze, że powstaje coraz więcej naturalnych środków do walki z roztoczami:)

ana

3 lata temu

Działanie preparatu jest dość ciekawe;)

marietka

3 lata temu

Denaturacja alergenu – brzmi interesująco:)

wiola_p

3 lata temu

Acarix wydaje się ciekawym produktem. O czymś takim jeszcze nie słyszałam.

Komentarze są wyłączone.