Ciąża i dziecko

Wyprawka dla dziecka, czyli co oferują szpitale

wyprawka

Wyprawka dla dziecka to podstawowy zestaw ubranek, kosmetyków oraz akcesoriów dla maluszka. Świeżo upieczone mamy dostają taką wyprawkę w szpitalu. Jej skład różni się w zależności od kraju. Co znajdziemy w poszczególnych pudełkach dla niemowląt?

Wyprawka

Każda mama musi być przygotowana na przyjście na świat swojego dziecka. Wyprawka umożliwia dobry strat, o ile rzeczywiście znajdziemy w niej niezbędne produkty. W wielu państwach kobiety mają wybór. Mogą otrzymać wyprawkę lub jej równowartość pieniężną. Ubranka dla dzieci, pieluszki czy butelki są drogie, więc wyprawka pozwala na wyrównanie szans, bez względu na to w jakich warunkach socjalnych urodziło się dziecko. Postanowiliśmy sprawdzić, co znajduje się w pudełkach, rozdawanych w szpitalach rożnych krajów.

Polska

Zaczynamy od naszego kraju. Z biegiem lat zmieniła się zawartość szpitalnej wyprawki. Niestety na gorsze. Produktów jest mniej i nie robią one wielkiego wrażenia na mamach. Dlatego kobiety same zaopatrują się w niezbędne ubranka i inne elementy wyprawki. Co proponuje państwo polskie? W zestawie dla mamy znajdziemy próbki kosmetyków oraz pieluszek, czasopisma o dziecku i zdrowiu oraz mnóstwo ulotek. Nie mam co liczyć na ubrania czy akcesoria do karmienia. Wyprawka jest bardzo uboga i pozostawia wiele do życzenia.

Finlandia

Sytuacja w Finlandii wygląda zupełnie inaczej. Kobieta może zamiast wyprawki wybrać 140 Euro. Wyprawkę dostają wszyscy, bez względu na status materialny. Nawet rodzice adopcyjny otrzymują taki startowy zestaw. Co ciekawe, paczkę otrzymujemy przed terminem porodu, w formie przesyłki do domu. Zawartość pudełka może zaskoczyć polskie kobiety, ale tylko pozytywnie. Znajdziemy w nim wysokiej jakości ubranka, w tym ciepły kombinezon, body, śpioszki czy dres. Nie zabraknie w nim także bielizny, skarpetek, rajstop czy czapeczek. W skład wyprawki wchodzi śpiwór, pościel, kocyk oraz akcesoria do higieny i zabawki dla dziecka. Mamy również nie są pokrzywdzone, ponieważ otrzymują podpaski, prezerwatywy, wkładki laktacyjne czy kosmetyki do pielęgnacji ciała. Wyprawka zdecydowanie robi wrażenie i z pewnością stanowi doskonały pakiet dla rodziców.

Niemcy

wyprawka

Niemiecka wyprawka szpitalna nie jest aż tak bogata, ale nie brakuje w niej niezbędnych produktów dla maluszka i jego mamy. Mama nie musi martwić się o ubranka, ponieważ w szpitalu otrzymuje piżamkę, body oraz śpiwór dla swojej pociechy. Przy wypisie dostaje pudełko z pieluszkami i butelką. W drugim boxie, także przeznaczonym dla mam są próbki mleka, smoczek, gryzak oraz podpaski. Kobieta dostaje jeszcze jedno pudełeczko, w którym ukryte są różne próbki i ulotki.

Wyprawka dla dziecka znacząco się różni. Miejmy nadzieję, że w naszym kraju, przyszłe mamy doczekają się tak dobrze skomponowanych wyprawek jak w Finlandii.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0