dzień Babci

Styczeń to wyjątkowy miesiąc, ponieważ obchodzimy wtedy Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie to prawdziwy skarb, więc warto sprawić, żeby te dni były wyjątkowe. Podpowiadamy jakie prezenty możemy przygotować na tę wyjątkową okazję.

Dzień Babci i Dziadka

Pod koniec stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dni 21 i 22 stycznia odznaczają się w kalendarzu. W przedszkolach i szkołach organizowane są specjalne spotkania, na których zapraszani są dziadkowie uczniów. Babcia czy dziadek to ważni członkowie rodziny. Często zastępują rodziców i są niezastąpionymi opiekunami. Nikt tak jak oni nie opowiada ciekawych historii czy wspomnień z dawnych lat. Miłość do dziadków powinna być doceniana każdego dnia, jednak ich święto jest okazją do zrobienia wyjątkowej niespodzianki.

Album na zdjęcia

Życie składa się z ulotnych chwil, które możemy zatrzymać na dłużej, w formie zdjęć. Album na nie będzie więc doskonałym prezentem dla babci i dziadka. Warto wybrać taki, którego okładkę z chęcią udekorują wnuczęta. Możemy również zamówić foto-książkę, czyli zdjęcia wydane w formie eleganckiej książki. Taki prezent na pewno wywoła wzruszenie. A jak miło będzie powspominać wspólne, pełne radości chwile.

Pudełko ciasteczek domowej roboty

Zawsze to babcie raczyły nas smakołykami i słodkościami. Tym razem dla odmiany sami przygotujmy coś pysznego. Prezent w formie ciasteczek czy ulubionego ciasta domowej roboty, z pewnością spotka się z uznaniem gości. Przy herbacie czy kawie spędzimy niezapomniany czas z naszymi dziadkami, zajadając się przygotowanymi słodyczami.

Ręcznie robiona kartka

dziadek

W dobie nowoczesnych technologii chętnie wracamy pamięcią do czasów, kiedy na różne uroczystości wręczało się kartki. Zamiast wysyłać kolejnego sms’a, wykonajmy kartkę. Dziadkowie docenią nasz trud, a kartka pozostanie na półce, aby przypominać im o bliskich. Nawet jeśli nie mamy talentu plastycznego możemy wykonać kartkę z gotowych elementów, które wystarczy dopasować i przykleić na papier. W sklepach papierniczych znajdziemy niezbędne akcesoria, za pomocą których wykonamy przepiękne kartki na tak wyjątkową okazję.

Katarzyna Antos