MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

SPORT

Sport to ważna część życia. Bez sportu nie ma mowy o aktywności fizycznej. Wśród sportowców nie brakuje alergików. U nas dowiesz się, które dyscypliny sprzyjają alergikom, a do których warto podchodzić ostrożnie.

 • Czas na łyżwy

  Czas na łyżwy

  Wśród sportów zimowych, które idealnie sprawdzają się jako rozrywka dla małych i dużych, wyróżniają się łyżwy. Wyjście na lodowisko to idealny pomysł na spędzenie zimowego popołudnia.

 • Czy alergik może uprawiać sport?

  Czy alergik może uprawiać sport?

  Nie bez powodu sport postrzega się jako receptę na zdrowie i dobre samopoczucie. Osoby, które systematycznie ćwiczą, biegają czy jeżdżą na rowerze, rzadziej zmagają się z miażdżycą i chorobami serca. Niestety, nie każdy może uprawiać dowolną dyscyplinę. Jaki sport powinni wybrać alergicy?

 • Alergiczny nieżyt nosa i AZS u sportowców

  Alergiczny nieżyt nosa i AZS u sportowców

  Jak dolegliwości alergiczne mogą nasilać się podczas wysiłku fizycznego? Czy stają się dokuczliwe, wręcz uciążliwe dopiero, gdy zamarzy nam się intensywne uprawianie sportu? Czy może będą ograniczeniem już przy umiarkowanej rekreacji ruchowej?

 • Alergik na basenie

  Alergik na basenie

  Wiele dzieci zapada na alergie. Są ich różne rodzaje, jak zatem zachować się, gdy dziecko ma iść na basen? Wszystko zależy od tego, jakie uczulenie zostało stwierdzone.

 • Sport a alergia

  Sport a alergia

  Coraz częściej u sportowców występuje astma, proporcjonalnie do wzrostu zachorowań na alergię. W uprawianiu jakich dyscyplin problemy są jednak największe?

 • Dieta sportowca z alergią

  Dieta sportowca z alergią

  Wielu narciarzy, pływaków, piłkarzy i kolarzy nie tylko zawodowców zmaga się z alergią w różnych jej odmianach, od skórnej po wziewną (astma). Jednak w sezonie letnim największym problemem trenujących bywa alergia pokarmowa.

 • Tlenoterapia dla pływaków z astmą

  Tlenoterapia dla pływaków z astmą

  Kilka głębokich wdechów tlenu już poprawia wyniki pływaków dzięki nim wykonać można wykonać w wodzie kilka ruchów mocniej. A profesjonalistom stosującym inhalacje tlenowe nikt nie zarzuci, że stosują doping.

 • Jogging alergika

  Jogging alergika

  Zalet systematycznego ruchu nie trzeba nikomu przypominać. Poprawa krążenia, wzrost odporności organizmu, podniesiony poziom serotoniny, lepsze ukrwienie, samopoczucie, młodszy wygląd. Jak jednak zwalczyć opory przed bieganiem u alergików, zmagających się z problemami skóry atopowej, astmą i wiosennymi nieżytami oczy czy nosa?