MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

DOM ALERGIKA

Każdy dom powinien być azylem, przede wszystkim dom alergika, w którym roi się od potencjalnych alergenów. Nie wiesz jak urządzić dom alergika? Zajrzyj do nas i przekonaj się, że alergik może mieszkać bezpiecznie i wygodnie.

 • Rośliny doniczkowe dla alergika

  Rośliny doniczkowe dla alergika

  Powszechnie mówi się, że kwiaty doniczkowe uczulają i alergicy powinni z nich całkowicie zrezygnować. Nie do końca, ponieważ niektóre odmiany, mogą przyczynić się do poprawy stanu zdrowia. Jakie rośliny doniczkowe wybrać dla alergika? Które są bezpieczne i nie uczulają?

 • Rośliny, które chronią przed smogiem

  Rośliny, które chronią przed smogiem

  Sytuacja dotycząca zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest powodem do niepokoju. Alarm smogowy wciąż nie dostarcza nam optymistycznych danych. Każdy z nas może choć w niewielkim stopniu przyczynić się do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy i naszego otoczenia. Rośliny, które chronią przed smogiem, mogą umożliwić nam to zadanie. Które z nich najskuteczniej oczyszczają powietrze?

 • Pochłaniacze wilgoci a alergia

  Pochłaniacze wilgoci a alergia

  Wilgotnością powietrza nazywamy zawartość pary wodnej w powietrzu. W naszym mieszkaniu powinna ona utrzymywać się na poziomie 30-65%. Najlepiej czujemy się za to, gdy wynosi ona od 40-60%. Taki poziom wilgotności powietrza jest korzystny także dla wyposażenia wnętrz, ubrań czy podłóg. Warto wiedzieć, że nadmiar wilgoci może sprzyjać namnażaniu się grzybów pleśniowych w naszym domu.

 • Eko święta

  Eko święta

  Święta Bożego Narodzenia można obchodzić w zgodzie z naturą. Małymi gestami możemy zdziałać wiele dobrego dla otaczającej nasz przyrody. Jak zorganizować eko święta? To prostsze, niż mogłoby się wydawać!

 • Sprzątanie domu alergika

  Sprzątanie domu alergika

  Sprzątanie to czynność, którą nie zawsze ochoczo wykonujemy. Miejsce, w którym przebywa alergik musi być czyste. Im mniej alergenów, tym lepiej, ale nie zawsze walka z nimi jest skuteczna. Jak powinno wyglądać sprzątanie domu alergika?

 • Alergik w domu – dlaczego warto sprzątać ekologicznie?

  Alergik w domu – dlaczego warto sprzątać ekologicznie?

  Alergia wynika z nadmiernej reakcji naszego układu odpornościowego na nieszkodliwy czynnik pochodzący ze środowiska. Alergenem wziewnym, który często wywołuje uczulenie u dzieci, jest kurz. Mały alergik w domu wymaga specjalnego traktowania. Przede wszystkim musimy dbać o czystość. Niestety, czasami tradycyjne środki do mycia szkodzą naszemu dziecku. Dlaczego warto sprzątać ekologicznie? Na alergię cierpi około 40%

 • Poznaj domowe sposoby na alergię

  Poznaj domowe sposoby na alergię

  Okres wiosenny przed nam. Wraz z nim zaczną rozkwitać kwiaty oraz wszelkie inne rośliny. Czas pylenia to najgorszy okres dla alergików. Leki dostępne w aptekach nie zapewnią nam pełnej ochrony przed alergenami, dlatego już dziś poznaj domowe sposoby na alergię.

 • Dbamy o pościel i ręczniki alergika

  Dbamy o pościel i ręczniki alergika

  Nie wszyscy przykładają do higieny wystarczająco dużo uwagi. W przypadku alergików, wszelkie ręczniki oraz pościel to tekstylia, z którymi należy obchodzić się w taki sposób, aby nie zaszkodzić dodatkowo swojemu zdrowiu. Czy odpowiednio o nie dbamy?

 • Woda z kranu – pić czy nie?

  Woda z kranu – pić czy nie?

  Miasta wciąż starają się przekonać swoich mieszkańców, że woda z kranu jest w pełni zdatna do picia. Mimo licznych kampanii, wciąż obawiamy się przed piciem tzw. kranówy. Czy woda z kranu jest bezpieczna dla naszego zdrowia? Pić czy nie pić?