NAJNOWSZE Rodzaje alergii i Uczulenia ZWIERZĘTA

Zwierzęta idealne dla alergika

zwierzęta

Przyjęło się, że zwierzęta uczulają, ale nie wszystkie. Niektóre gatunki są bardzo bezpieczne i wręcz polecane osobom mającym alergie. Możemy więc zapomnieć o uciążliwym kichaniu czy problemach astmatycznych, ponieważ przedstawiamy zwierzęta idealne dla alergika.

Zwierzęta w domu alergika

Zwierzę domowe to wielka odpowiedzialność, dlatego decyzja o przygarnięciu psa ze schroniska, czy zakupie innego pupila musi być dobrze przemyślana. Tak, jak ludzie, zwierzaki to żywe stworzenia, które muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki do życia. Często stają się wiernymi przyjaciółmi i towarzyszami. Zwierzęta w domu alergika to nie lada wyzwanie. Miłośnicy zwierząt mogą jednak odetchnąć z ulgą, ponieważ niektóre gatunki nie przysporzą im dodatkowych problemów zdrowotnych.

Rybki

Kolorowe rybki to idealne rozwiązanie dla alergika. Nie trzeba ich wyprowadzać czy zabierać na wizyty do weterynarza. Rybki są mało problematyczne, a efektowne. Dzieci będą zachwycone akwarium z morskimi stworzeniami. Wystarczy regularnie czyścić akwarium, wymieniać filtry i karmić nasze złote skarby. Tutaj uważajmy na pokarm, który może uczulać. Ale i na to mamy rozwiązanie – osoby wolne od alergii mogą karmić rybki, a cała reszta będzie się im przyglądać.

Jaszczurka

Sięgając nieco egzotyki, na myśl przychodzi nam jaszczurka. Zwierzę nie posiada sierści, więc nie wywołuje alergii tak jak psy, czy koty. Gady można szybko i łatwo oswoić. Żyją także dość długo, więc będą wiernymi towarzyszami naszej pociechy. Polecanym dla alergików rodzajem jaszczurki jest Agama brodata, pochodząca z Australii. W wyglądzie przypomina smoka, więc z pewnością spodoba się miłośnikom fantastyki. Zwierzę jest poleca raczej dla tych starszych alergików.

Kanarek

Dawniej kanarek był bardzo popularnym ptakiem hodowlanym. Kanarki bardzo lubią towarzystwo, więc warto zadbać od razu o dwa ptaszki. Niewielki rozmiar zapewnia nam mniejszą ilość pyłków czy kurzu. Nawet osoby z silną alergią na sierść zwierząt domowych mogą być odporne na kanarki. Kanarki są przyjazne, więc dzieci będą miały wielką frajdę z posiadania takiego ptaszka.

Szczur

zwierzęta domoweWiele osób zapewne nigdy w życiu nie zdecydowałoby się na szczura. Zwierzę jest trochę stereotypowo traktowane i kojarzone z brudnymi kanałami czy śmietnikami. Jednak szczury domowe są bardzo czyste i bezpieczne dla alergika. Zwierzęta łatwo oswoić. Potrzebują przestrzeni, dużo miłości i opieki, a odpłacą się za to właścicielowi. Dodatkowo warto zaznaczyć, że szczury to jedne z najbardziej inteligentnych zwierząt.

Katarzyna Antos