ABC alergii LECZENIE ALERGII NAJNOWSZE

Złocień maruna zamiast aspiryny

złocień maruna zamiast aspiryny

Zioła stanowią bogactwo medycyny naturalnej. W dobie licznych uczuleń, coraz więcej osób szuka naturalnych leków. Złocień maruna zamiast aspiryny? Skoro to skuteczny środek przeciwbólowy, to warto go wypróbować.

Zioła zamiast aspiryny

Tradycyjna aspiryna to środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. U niektórych osób występuje alergia na aspirynę, przez co muszą zrezygnować z przyjmowania tego leku. Uczulenie objawia się zwykle wysypką skórną. Substancje farmaceutyczne zastępują naturalne związki roślinne. Wyciągi z ziół są znane od dziejów, jako lekarstwo na wszelkiego rodzaju dolegliwości. Obecnie chętnie wraca się do zielarstwa a w sklepach pojawia się coraz więcej leków, opartych na naturalnych wyciągach roślinnych.

Złocień maruna

Złocień maruna swoim wyglądem przypomina rumianek. Roślina była znana już w czasach starożytnych. Jest odporna na mróz, więc z powodzeniem może być uprawiana w Polsce. Złocień  jest znany także pod nazwą wrotycz. Gatunek pospolity tej rośliny wykazuje działanie lecznicze.

Złocień maruna zamiast aspiryny

złocień marunaAspiryna zwalcza ból głowy i uporczywe migreny, ale w zastępstwie za ten znany lek przychodzi złocień maruna. Roślina zawiera kilkadziesiąt związków, które pomagają skutecznie pozbyć się bólu. W dawnych czasach złocień pomagał wyleczyć ból menstruacyjny, bóle brzucha czy nerek. Stanowił także sprawdzony środek na migrenę. Niezwykłe działanie zawdzięcza partenolidowi. Złocień  wykazuje także działanie antyalergiczne, ponieważ hamuje uwalnianie z organizmu histaminy. Z powodzeniem zmniejsza stan gorączki i zapobiega chorobom nowotworowym.

Z pozoru niewielka roślina może zdziałać wiele dobrego, zastępując znane leki. Złocień maruna jest polecany nie tylko alergikom, ale wszystkim osobom, szukającym naturalnych metod leczenia bólu. Nic dziwnego, że w niektórych krajach europejskich złocień wraca do łask, zyskując uznanie wśród pacjentów.

Katarzyna Antos