Alergia u dzieci KĄCIK RODZICA

Zimowe ferie

ferie

Już za kilka dni ruszają pierwsze turnusy ferii zimowych. Dzieciaki z pewnością nie mogą doczekać się dni wolnych od zajęć szkolnych. Jak zorganizować dziecku atrakcyjny czas?

Ferie zimowe czas zacząć!

Dzieci oraz młodzież szkolna z niecierpliwością odlicza dni do rozpoczęcia ferii. Już 18 stycznia, uczniowie takich województwa jak kujawsko-pomorskie, małopolskie, świętokrzyskie, lubuskie oraz wielkopolskie wyruszą na zasłużony odpoczynek. Zimowe ferie trwają dwa tygodnie, co jest doskonałą okazją na wyjazd w góry czy inne miejsce. Wypoczynek to ważna sprawa dla każdego dziecka. W czasie wolny nie powinno być może o nudzie, dlatego podpowiadamy co zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać zimowy czas.

Wyjście na łyżwy

Łyżwy to idealny pomysł. Możemy być pewni, ze każdy maluch będzie zachwycony możliwością szaleństwa na tafli lodu. Nawet nie musimy mieć własnego sprzętu. Łyżwy możemy wypożyczyć. Atrakcją może być lodowisko na świeżym powietrzu. Taką rozrywkę często zapewniają duże ośrodki miejskie. Wyjście na krytą taflę też będzie okazją do dobrej zabawy. Na łyżwach możemy również zagrać w hokeja na lodzie. Taki sport pozwoli na poprawę kondycji i równowagi.

Wyjazd na narty

Narty to idealna dyscyplina na ferie. Zimą stoki przeżywają prawdziwe oblężenie. W okresie ferii, szkoły zwykle organizują wyjazdy na narty. Takie zimowisko to okazja do szaleństw na stoku oraz nauki jazdy na nartach. Do wszystkiego dochodzą piękne, zapierające dech w piersi górskie widoki. Zmiana klimatu z pewnością doskonale wpłynie na zdrowie dziecka. Na takim wyjeździe nasza pociecha nie będzie miała czasu na nudę.

Kreatywne zajęcia w mieściewyjazd-na-narty

Miejskie domy kultury oraz biblioteki oferują na czas ferii różnorodne zajęcia dla dzieci. Turnieje gier planszowych, maratony filmów czy zajęcia plastyczne to tylko niektóre z propozycji. Warto przejrzeć ofertę ośrodków kulturalnych. Być może w naszej okolicy będą organizowane ciekawe zajęcia, na które możemy zapisać dziecko. Wiele z nich jest na ogół bezpłatnych, więc tym bardziej warto z nich skorzystać.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *