Życie z alergią

Zalety i wady noszenia body

zalety i wady noszenia body

Body stało się ostatnio bardzo modne. W niektórych sieciówkach wyparło bluzki i topy.  Body potrafi być bardzo ładne, kobiece i przepięknie zdobione. Nic dziwnego, że wpadają nam w oko. Jakie są zalety i wady noszenia body?

Body ładnie układa się pod spodniami

Zaletą noszenia body jest to, że nigdy ono nie wałkuje się pod spodniami czy spódnicą. Nie tworzy nieestetycznych fałd, lecz gładko się układa. Ponadto body zawsze leży perfekcyjnie, bo jest dopasowane do twojego ciała i dość mocno naciągnięte. Topy czy bluzki lubią się podnosić, wychodzić z jeansów. Tutaj nie mamy tego rodzaju  problemów.

Wada: zatrzaski na wysokości krocza

Niestety, body nie jest pozbawione wad. Po pierwsze, body ma zatrzaski na wysokości krocza, a to nie należy do szczególnie wygodnych rozwiązań. One wbijają się w miejsca intymne, które są niezwykle delikatne.

Poczucie chodzenia w ubraniach niemowlaka

Po drugie, wiele kobiet w body czuje się w jak śpioszkach niemowlaka. Taki strój może powodować dyskomfort, chociaż nikt nie widzi, że mamy na sobie body, ale my to wiemy i czujemy się mało pociągające.

Body nie jest zbyt higieniczne

Po trzecie, body jest mało higieniczne i trzeba je prać po każdym użyciu. To też spore ryzyko, że pobrudzi się podczas okresu, gdy podpaska zacznie przeciekać.

Problemy w toalecie

Po czwarte, gdy chcesz skorzystać z toalety musisz rozpiąć zatrzaski, a potem je zamknąć. To jest jednak troszkę roboty. Zdejmowanie majtek jest dużo prostsze.

Ryzyko otarć

Po piąte, body może się wrzynać w ciągu dnia w miejsca intymne, powodując bolesne otarcia i dolegliwości bólowe.  Na dłuższą metę może prowadzić do rozwoju infekcji intymnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *