Uroda alergika

Zadbaj o skórę wokół oczu! X podstawowych zasad pielęgnacji delikatnych okolic oczu

Zasady pielęgnacji skóry wokół oczu

PRESSMASTER/FOTOLIA.COM, grafika dostarczona przez partnera

Skóra wokół powiek jest bardzo delikatna, przez co zaniedbana szybko „odwdzięczy” się pojawieniem zmarszczek, „worków” pod oczami i cieni. Jak temu zapobiec? Co zrobić, żeby pielęgnacja wiotkiej skóry wokół oczu przynosiła pożądane efekty? O tym dowiesz się z naszego artykułu.

Zasady pielęgnacji skóry wokół oczu

Delikatna skóra wokół oczu potrzebuje nie tylko odpowiednich kosmetyków, ale również dobrego dla skóry dotyku. Z tego powodu pierwszą zasadą prawidłowej pielęgnacji skóry wokół oczu jest bardzo delikatne traktowanie tych miejsc oraz regularne masaże skóry wokół oczu. Bez względu na to czy chodzi o mycie twarzy, czy demakijaż oczu – ważne, by ruchy w okolicach oczu były niezbyt mocne. W żadnym wypadku nie można trzeć ani oczu, ani ich okolic. Warto masować strefy wokół oczu już podczas wklepywania kremu. Zawsze od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Regularny masaż skóry wokół oczu sprawi, że skóra będzie dłużej jędrna.

Drugą zasadą jest dokładne mycie okolic oczu oraz umiejętny demakijaż oczu. Nie powinno się też tego robić przypadkowymi kosmetykami do mycia twarzy. Najlepsze do demakijażu będą kosmetyki składające się z ekologicznych składników, specjalnie dobranych do pielęgnacji skóry okolic oczu. Demakijaż oczu nie jest dla niecierpliwych – trzeba na niego poświęcić te kilkanaście minut, aż płatek kosmetyczny będzie czysty, w dodatku bez pocierania delikatnej skóry. Jeśli używamy odpowiednich kosmetyków do demakijażu, powinno wystarczyć jedynie jego przykładanie, a potem muskanie.

Trzecią zasadą, mniej oczywistą, ale bardzo ważną, jest regularne nawadnianie organizmu. Picie wody sprawia, że skóra staje się bardziej promienna, świeższa, zdrowa. Nie dopuszczaj do sytuacji, gdy jedynymi wypijanymi napojami w ciągu dnia są kawy i słodkie napoje. Skóra znacznie zyska na urodzie jeśli będziesz wypijać przynajmniej 1,5 litra czystej wody.

Korzystanie z kosmetyków zawierających filtry przeciwsłoneczne to czwarta zasada pielęgnacji skóry wokół oczu. Niestety promienie słoneczne w dość podstępny sposób potrafią uszkadzać skórę nawet zimą. Dlatego tak ważne jest używanie kremów z wysokim filtrem wszędzie tam, gdzie nasza twarz narażona jest na słoneczną ekspozycję. Dotyczy to także pochmurnych dni.

Używanie kremów na dzień i na noc to piąta zasada pielęgnacji w okolicach oczu. Krem powinien być delikatny, bogaty w odżywcze składniki nocą, a ochronne z filtrem słonecznym w dzień. Należy również pamiętać, żeby okolice powiek smarować w taki sposób, by kosmetyk nie dostał się do samego oka, aby uniknąć podrażnień.

Szósta zasada – wysypiaj się! Ciężko będzie pozbyć się opuchlizny wokół oczu i cieni, jeśli ciągle będzie Ci brakowało snu. Na dłuższą metę cera może zszarzeć, skóra wokół oczu może pokryć się ciasteczką zmarszczek i zmiany też mogą być trudne do usunięcia, więc lepiej zadbać o sen i wypoczynek zanim to się stanie.

Używanie hydrolatów ustanawiamy siódmą zasadą dbania o delikatną skórę w okolicach powiek. Hydrolaty są delikatne dla oczu i w zależności od składu potrafią w parę chwil poprawić jej kondycję, a na dłuższą metę zapobiegają przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek wokół oczu.

Ósma zasada to unikanie niezdrowej żywności, w tym fast foodów. Nie od dziś wiadomo, że dieta ma ogromne znaczenie nie tylko na nasze zdrowie, ale także na stan skóry. Zdrowe jedzenie = zdrowa skóra!

Dobry krem na dzień i na noc oraz odpowiedni płyn do demakijażu to za mało. Dziewiątą zasadą pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu jest używanie delikatnych, ale bogatych w dodatkowe substancje odżywcze i nawilżające maseczek, serum.

Dziesiątą zasadą odpowiedniej pielęgnacji oczu jest używanie delikatnych kosmetyków do makijażu. Najlepiej, żeby były one też jak najbardziej naturalne, pozbawione szkodliwych związków, które używane codziennie (a będące powszechnie stosowane w tanich kosmetykach) dość szybko delikatną skórę wokół powiek z gładkiej zmienią w suchą i pomarszczoną. Tego nie chcemy, dlatego ekologiczne kosmetyki kupujemy.

Sięgnij po najlepsze kosmetyki do pielęgnacji okolic oczu w sklepie Ekodrogeria.pl. Kupując w tym sklepie masz pewność, że pielęgnacja poprawi kondycję skóry wokół oczu i będzie opóźniać pojawienie się oznak starzenia się skóry.