Lifestyle

Zacznij 2023 od zakupu polisy na życie – pomóż sobie i swoim bliskim

Grafika dostarczona przez partnera

Nowy rok to zawsze okazja to tworzenia planów na przyszłość. Jedni z nas skupiają się zmianie swojego stylu życia, inni na rozwoju osobistym. Dobrym pomysłem może być także zakup odpowiedniej polisy na życie. Co oferują takie ubezpieczenia i kiedy warto do nich przystąpić? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Do kogo skierowane są polisy na życie?

Polisy na życie zazwyczaj skierowane są do osób w przedziale wiekowym 18-60/65 lat, które obejmują także pomoc w przypadku zachorowania na poważną chorobę i konieczność hospitalizacji. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe dają możliwość wykupienia polisy nieco starszym osobom. Niestety, w przypadku seniorów ochrona ta opiera się głównie na pomocy finansowej dla bliskich, w przypadku ich śmierci. Niemniej jednak jest to równie ważna kwestia, nad którą warto się zastanowić. Polisą objęte mogą być także dzieci i to już od pierwszych dni po urodzeniu. W ramach ubezpieczenia możesz otrzymać pieniądze nie tylko w razie choroby dziecka, ale także za samo urodzenie go. Poszukiwanie odpowiedniej polisy, chodząc z miejsca w miejsce i zbierając oferty, jest bardzo uciążliwe. Całe szczęście jest sposób, by wybranie najkorzystniejszej dla Ciebie polisy nie było tak czasochłonne, a mianowicie porównywarki cen (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/0.html). Uzyskasz interesujące Cię informacje, bez wychodzenia z domu.

W jakim przypadku polisa może okazać się przydatna?

Każda firma w swojej ofercie posiada produkty o innej cenie i innym zakresie ochrony. Często nie wiemy, na co możemy liczyć w ramach polisy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, może to wyglądać inaczej. Zawsze musimy zapoznać się ze szczegółami umowy. Zazwyczaj polisy obejmują takie choroby jak:

  • Udar mózgu;
  • Zawał serce;
  • Nowotwór złośliwy;
  • Stwardnienie rozsiane;
  • Sepsa;
  • Ciężkie oparzenie;
  • Przewlekła niewydolność nerek.

Oczywiście to tylko przykładowe choroby, które najczęściej objęte są ubezpieczeniem. W umowie zazwyczaj zawartych jest ich znacznie więcej. Jak już to zostało wspomniane, nie tylko śmierć, wypadki i choroby nasze czy bliskich, to sytuacje, gdy możemy otrzymać pomoc finansową. Czasami otrzymamy ją także w przypadku dobrych wydarzeń w życiu jak np. narodziny swojego dziecka.

Ile trzeba zapłacić za dobrą polisę na życie?

Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w tworzeniu ofert z najszerszą ofertą. Najtańsze polisy możesz kupić już za około 40 złotych, jednak w zależności od wieku osoby objętej polisą, jej stanu zdrowia oraz kwoty, na jaką będzie ubezpieczona, cena takiej polisy będzie się zmieniała (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/artykuly/0.html). Ważną informacją jest w fakt, że z polisy możesz zrezygnować, gdy staje się zbyt dużym obciążeniem. Jednak zanim się na to zdecydujesz, warto zapoznać się z konsekwencjami jej zerwania, zawartymi w umowie. Gdy jest to sytuacja tymczasowa, można rozważyć np. zawieszenie składki, zmienienie częstotliwości jej płacenia, jak również modyfikację umowy i zmianę ubezpieczenia na tańsze.