Ciąża i dziecko NAJNOWSZE

Ząbkowanie u dziecka – sprawdzone sposoby na ból

ząbkowanie u dziecka

Ząbkowanie to bardzo ważny, ale bolesny okres w życiu malucha. Sprawdzone sposoby na ból, pomogą złagodzić objawy ząbkowania u dziecka.

Ząbkowanie u dziecka

Dla niektórych sama ciąża i poród to wielkie wyzwanie, ale największe dopiero czeka na rodziców. Płacz w ciągu dnia i w nocy i ciągły brak snu – to wizja ząbkowania u dziecka, które odczuwają nie tylko maluchy, ale także ich rodzice. Niepokoją się o swoją pociechę i pragną złagodzić towarzyszący ząbkowaniu ból. Wyrywa on malucha i rodzica ze spokojnego snu a także powoduje, że dziecko nie chce jeść i jest ciągle rozdrażnione. Ząbkowanie to okres, przez który musi przejść każde dziecko. Zwykle pierwsze zęby pojawiają się w okolicach 6.miesiąca życia dziecka, ale zdarzają się przypadki, że ząbki wychodzą znacznie wcześniej. Jak pomóc maluchowi? Jak złagodzić ból i uspokoić naszą pociechę? Poznajcie nasze sprawdzone sposoby na ból przy ząbkowaniu!

Naturalny gryzak

Wyżynające się zęby naciskają na dziąsła, stąd uczucie bólu. Towarzyszyć możemy nawet gorączka czy inne objawy. Na bolesne dziąsła, idealnie sprawdzi się naturalny gryzak w formie twardych owoców czy warzyw. Wystarczy schłodzić w lodówce kawałki marchewki, jabłka czy gruszki i podać maluchowi. Naturalne produkty w formie owoców i warzyw przyniosą natychmiastową ulgę, a dodatkowo będą zdrową przekąska dla dziecka. Nie musimy kupować specjalnych gryzaków, skoro możemy wykorzystać produkty,które mamy w swojej kuchni.

Masaż dziąseł

Do dziś mamy stosują sprawdzony sposób na ząbkowanie, jakim jest masaż dziąseł. Opuchniętą skórę masujemy palcem,na który naciągamy tetrową pieluchę. Masaż złagodzi ból, co z pewnością uspokoi malucha i pozwoli mu spokojnie zasnąć. Podczas jego wykonywania należy uważać, by maluch nas nie ugryzł.

Ziołowe herbatki

W sklepach znajdziemy specjalne mieszanki ziołowe, które pomagają na wszelkie dolegliwości, także te wieku dziecięcego. Herbatki ziołowe działają uspokajająco i ułatwiają zasypianie. Wystarczy je zaparzyć, wystudzić i podać maluszkowi do picia.

Smoczek

bólSmoczek to akcesorium, które znajduje zarówno zwolenników jak i przeciwników. W sklepach z akcesoriami dziecięcymi znajdziemy smoczki ze specjalnymi wypustkami, przeznaczone dla ząbkujących dzieci. Ich ssanie łagodzi ból odraz dokuczliwy świąd dziąseł. Pomaga także w uspokojeniu maluszka. Warto poszukać takiego gadżetu, kiedy inne metody zawiodą.

Letnie posiłki

Temperatura podawanych dziecku posiłków ma wielkie znaczenie w przypadku ząbkowania. Zbyt ciepłe danie może nasilić ból. Dlatego w celu jego złagodzenia, podawajmy maluchowi letnie posiłki, które w żaden sposób nie podrażnią wrażliwych dziąseł.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *