NAJNOWSZE ODZIEŻ I OBUWIE Życie z alergią

Wybieramy buty dla alergika

wybieramy-buty-dla-alergika

Buty to nieodłączny element naszej garderoby. Tworzywa z których są wykonane mogą uczulać, warto więc zadbać o właściwe obuwie. Wybieramy buty dla alergika.

Alergia na chrom i nikiel

Nosimy buty wykonane z różnych materiałów. Wiele butów jest produkowanych z wykorzystaniem chromu. To metal o charakterystycznej srebrzystej barwie, który utleniając się, zapobiega korozji. Oprócz metalowych przedmiotów, znajdziemy go także w skórzanych rękawiczkach czy butach. Przyczyną reakcji alergicznych bywa także nikiel. Obuwie ozdabiane jest wszelkimi elementami takimi jak zamki, sprzączki czy też ćwieki.

Skórzane buty nie dla alergika

Mogłoby się wydawać, ze skóra jest najlepszym tworzywem. Jest wytrzymała i elegancka. Skórzane buty zwykle służą latami. Niestety nie jest to odpowiedni materiał dla alergików. Większość produkowanego, skórzanego obuwia zawiera chrom, który bywa szkodliwy dla alergików. Drogie buty mogą więc być źródłem alergii.Wybierając buty dla alergika zwracajmy uwagę na to z czego zostały wykonane. Jeśli nie chcemy zrezygnować ze skóry, szukajmy obuwia wykonanego z użyciem substancji roślinnych lub syntetycznych fenoli. Pamiętajmy także, żeby nigdy nie wkładać butów na gołe stopy, szczególnie tych skórzanych.

Syntetyczne i gumowe tworzywa

buty

Mimo, iż to skóra jest naturalnym materiałem, bardziej odpowiednie są dla alergika syntetyczne i gumowe tworzywa. Bawełna oraz podobne tkaniny zazwyczaj nie uczulają. To samo tyczy się gumowych elementów takich jak np. podeszwy. Przy wyborze butów dla osoby uczulonej kierujmy się rodzajem tworzywa. Trampki czy buty sportowe będą dobrym rozwiązaniem. Unikajmy także wszelkich ozdobnych, metalowych elementów. Zawarty w nich chrom i nikiel mogą wywołać niepotrzebne reakcje alergiczne. W sklepach obuwniczych znajdziemy także obuwie, wykonane z materiałów ekologicznych. Takie buty będą droższe, ale z pewnością bardziej bezpieczne dla wrażliwej skóry z alergią. Warto więc zainwestować i zamiast kilku par, kupić jedną, którą będziemy nosić przez długi czas, bez żadnych obaw o alergię.

Aby uniknąć objawów alergii skórnych wybierajmy bezpieczne tworzywa, z których wykonywane są buty. Na rynku dostępnych jest wiele materiałów obuwniczych, więc nie będziemy mieli problemu jakie buty wybrać dla alergika. Nie zapominajmy również o wygodzie i komforcie noszenia. Kupujmy obuwie, które będzie nam dobrze służyć i nie wywoła nieprzyjemnych reakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *