ABC alergii LECZENIE ALERGII

W jaki sposób leczy się alergię?

immunoterapia swoista

Osoby, które zmagają się z uczuleniem, skarżą się na przewlekły charakter choroby. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż nieleczona alergia może przyczynić się do rozwoju astmy, czyli groźnego schorzenia układu oddechowego. U ludzi, którzy zmagają się z katarem siennym, często obserwuje się pogorszenie samopoczucia i spadek libido.

Objawy uczulenia

Alergia na pyłki manifestuje się zapchanym nosem, łzawiącymi oczami i zaczerwienionymi spojówkami. W związku z tym, iż odbiór bodźców zewnętrznych jest upośledzony, spada zainteresowanie życiem erotycznym. Nie każdy wie, iż powonienie wywiera ogromny wpływ na pociąg seksualny. Dokuczliwe objawy uczulenia zwalczamy, przyjmując leki antyhistaminowe. Niestety, wspomnianym medykamentom towarzyszą efekty uboczne w postaci nadmiernej senności.

immunoterapia swoista

Czynniki zapalne

Alergen, który wnika do organizmu, uruchamia kaskadę reakcji. Ustrój próbuje bronić się przed obcym, produkując czynniki zapalne. Wspomniane substancje wpływają na naszą fizjologię i samopoczucie. Udowodniono, iż osobom, które cierpią z powodu uczulenia, towarzyszy permanentny stres.

Upośledzony węch

Zapach drzew i kwiatów kształtuje nasz nastrój. Wiele osób relaksuje się podczas aromatycznej kąpieli. Ludzie, którzy borykają się z alergicznym nieżytem nosa, są pozbawieni tych przyjemności. W powstawaniu wrażeń smakowych niezwykle istotną rolę odgrywa sprawny nos. Katar sprawia, iż niechętnie sięgamy po jedzenie. Potrawy, które stanowiły ucztę dla podniebienia, stają się mdłe.

Katar sienny

Wielu chorych lekceważy objawy alergii. Katar sezonowy nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla życia. Warto jednak pamiętać, iż znacząco obniża jego jakość. Medycyna dysponuje środkami, które pozwalają uporać się z uczuleniem.

Immunoterapia swoista

Mianem immunoterapii swoistej określamy metodę terapeutyczną, która zwalcza przyczyny alergii. Odczulanie nie jest uciążliwe dla pacjenta, aczkolwiek wymaga cierpliwości. Dużą popularnością cieszy się immunoterapia swoista podjęzykowa. Nie wymaga ona użycia igły, która budzi obawy pacjentów. Wielu chorych wspomina zastrzyki jako stresujące przeżycie.

Szczepionka podjęzykowa

Odczulanie podjęzykowe można przeprowadzić w domowym zaciszu. Alergik przyjmuje szczepionkę, która zawiera alergen, umieszczając tabletkę tabletkę pod językiem. Czasem lekarze przepisują specjalne krople. To innowacyjne rozwiązanie pozwala ograniczyć liczbę wizyt u alergologa do minimum. Naukowcy udowodnili, iż szczepionki podjęzykowe pod względem skuteczności nie ustępują zastrzykom. Na ich korzyść przemawia bezpieczeństwo. Ta metoda odczulania pozwala uniknąć wstrząsu anafilaktycznego.

W przypadku immunoterapii swoistej wygoda odgrywa niezwykle istotną rolę. Pacjent, który rozpoczyna leczenie, musi uzbroić się w cierpliwość. Na efekty trzeba poczekać. Jeśli kuracja nie jest uciążliwa, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zostanie przeprowadzona do końca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *