Życie z alergią

Ukraina rezygnuje z Eurowizji w atmosferze skandalu

Ukraina rezygnuje z Eurowizji w atmosferze skandalu

Ukraina to jedyny kraj, który zawsze awansował z półfinału Eurowizji do sobotniego finału. Jeden raz pauzował ze względu na wojnę na wschodzie kraju. Gdy jednak powrócił do rywalizacji, to od razu ją wygrał za sprawą Jamali. W tym roku Ukrainy zabraknie w Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Tel Awiwie. Kraj ten trafił do jednego półfinału z Polską, dlatego Tulia ma bardzo duże szanse na awans do sobotniego finału.  Ukraina rezygnuje z Eurowizji w atmosferze skandalu, dlatego też warto poświęcić jej absencji nieco uwagi.

Maruv oskarżona o nieobywatelską postawę

Tym razem to nie ciężka sytuacja finansowa kraju dręczonego przez wojnę przyczyniła się do jego nieobecności na eurowizyjnej scenie. Ukraina zrezygnowała z udziału, ponieważ miała problem ze znalezieniem reprezentanta. Przypomnijmy, że ukraińskie preselekcje narodowe wygrała Maruv, piosenkarka jest doskonale znana także w Polsce.  Artystka była wymieniana w gronie faworytek do Grand Prix.  Jednak w trakcie finałowego koncertu, który wygrała, Jamala oskarżyła ją o antyobywatelską postawę. Przypomnijmy, Maruv ma zakontraktowane dwa koncerty w Rosji.

Maruv zrezygnowała z Eurowizji

Po napaści Jamali zrobiło się gorąco. Ukraiński nadawca publiczny  pod naciskiem jednego z czołowych polityków zażądał od Maruv podpisania niekorzystnej umowy. Artystka miała sama sfinansować swój występ, każde odstępstwo od pierwowzoru miało zostać ukarane (kara finansowa rzędu 60-70 tysięcy euro). Maruv miała konsultować każdą wypowiedź dla prasy z nadawcą publicznym. Na dodatek zażądano od niej rezygnacji z występów w Rosji. Maruv nie podpisała tej niekorzystnej dla siebie umowy.

Ukraina rezygnuje z Eurowizji w atmosferze skandalu

Nadawca ukraiński uznał, że znajdzie jej następcę, odzywając się do kolejnych artystów z finału preselekcji, a nawet tych, którzy na żywo nie wystąpili. Jednak każdy kolejny wykonawca stanowczo odmawiał w geście solidarności z Maruv.

Ostatecznie Ukraina musiała zrezygnować z udziału w tegorocznej Eurowizji. Brak Maruv może w prostej linii przyczynić się do zwycięstwa Siergieja Łazariewa, który w tym roku wystąpi w barwach Rosji. Choć jego utwór nie jest jeszcze znany, to Rosja już jest faworytem bukmacherów, bowiem za jego piosenką stoi legendarny dream team, który ma bardzo długą listę sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0