Alergie skórne NAJNOWSZE OBJAWY

Uczulenie na słońce objawy – zdjęcia

uczulenie na słońce objawy

Słoneczne dni nie u wszystkich wywołują radość. Dla osób uczulonych na słońce, pora letnia jest najgorszym okresem. Uczulenie na słońce objawy – zdjęcia – poznaj je już dziś i zapewnij skórze ochronę przed promieniowaniem!

Uczulenie na słońce

Dla niektórych, uczulenie na słońce może wydać się nieco absurdalne. Przecież mamy stały kontakt ze słońcem, które jest niezbędne, w procesie produkcji witaminy D. Dodaje nam energii i poprawia nastrój. Alergia na słońce to problem skórny. Promieniowanie słoneczne może być traktowane przez ludzki organizm jako alergen. Po kontakcie ze słońcem, dochodzi więc do reakcji alergicznej, która ujawnia się na skórze. Objawy uczulenia nie należą do przyjemnych. Uniemożliwiają modne opalanie i spędzanie czasu na słońcu. Coraz częściej lekarze stwierdzają przypadki osób uczulonych na słońce. Alergie tego typu ujawniają się nie tylko latem a nawet jesienią.

Uczulenie na słońce – objawy

objawyNajbardziej dokuczliwe objawy alergii to te, które są widoczne na naszym ciele. Powodują kompleksy i szpecą nasz wygląd. Z powodu dolegliwości skórnych, alergicy często nie chcą pokazywać się publicznie, co niekorzystnie wpływa na ich psychikę. Uczulenie na słońce jest określane przez dermatologów mianem toksycznej reakcji. Objawy alergii w większości pojawiają się u osób dorosłych. W grupie tej przeważają kobiety.

Krosty i czerwone plamy

Zaczerwieniona skóra to częsty efekt nadmiernego opalania. U osób uczulonych, skóra potraktowana dawką promieni słonecznych będzie widocznie czerwona. Na ciele mogą pojawić się małe krosty, zazwyczaj zlokalizowane w najbardziej odsłoniętych częściach. Krosty możemy zaobserwować na dekolcie, ramionach, stopach czy plecach. Dolegliwości skórne zwykle znikają samoistnie po kilku dniach.

Świąd

uczulenie na słońceZmianom skórnym, powstałym na skutek działania promieni słonecznych i reakcji alergicznych z nimi związanych, bardzo często towarzyszy świąd. Swędząca skóra nasila chęć drapania skóry, co może tylko pogorszyć jej stan. Uporczywy świąd znika po kilku lub kilkunastu dniach, jeśli w tym okresie alergik przebywać będzie w cieniu. Niestety objawy uczulenia mogą powrócić, przy każdym kolejnym wystawieniu ciała na słońce.

Uczulenie na słońce to dość trudna przypadłość, zarówno dla alergików jak i lekarzy. Pacjentom pozostaje unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce i ochrona swojej skóry, nie tylko w okresie letnim.

Katarzyna Antos